Бізнес погіршив економічні очікування в листопаді

Share

У листопаді бізнес продовжив зазнавати втрат від повномасштабної війни і терористичних атак Росії, через що послабив оцінки щодо своєї економічної діяльності, повідомляє прес-служба Нацбанку України

«Продовження бойових дій, подальше руйнування критичної інфраструктури, логістики, зростання виробничих витрат, а також зниження доходів населення вплинули на погіршення оцінок щодо економічних результатів у найближчій перспективі підприємств усіх секторів», – сказано в повідомленні.

У листопаді індекс очікувань ділової активності знизився до 42,7 із 44,9 у жовтні.

Підприємства промисловості посилили негативні оцінки через руйнування виробничих потужностей та інфраструктури: секторальний індекс у листопаді становив 44,1 порівняно з 45,8 у жовтні.

«Респонденти погіршили очікування щодо обсягів виготовленої продукції, обсягів нових замовлень, в тому числі експортних», – пояснив регулятор.

Підприємства сектору будівництва послабили песимістичні оцінки. Респонденти пом’якшили очікування щодо обсягів виконаних робіт та нових замовлень і налаштовані на збільшення обсягів закупівлі.

Підприємства торгівлі в листопаді погіршили очікування, підприємства сфери послуг також послабили свої оцінки.

Більшість підприємств очікують подорожчання власної продукції/послуг. Підприємства також анонсують скорочення загальної кількості працівників, найбільше – сектору будівництва.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom