ЄС визнав злочином порушення санкцій

нас ...
ЄС визнав злочином порушення санкцій

Рада ЄС 28 листопада одноголосно ухвалила рішення додати порушення санкцій до списку злочинів ЄС, включених до Договору про функціонування Євросоюзу

Про це повідомила Рада Європейського Союзу, пише «Європейська правда».

Нині держави-члени по-різному визначають, що є порушенням санкцій, запроваджених після повномасштабного вторгнення Росії до України, та які заходи покарання мають застосовуватися у разі порушення.

Це може призвести до різного ступеня виконання санкцій та ризику обходу обмежень, що потенційно дозволить особам, які перебувають під санкціями, продовжувати отримувати доступ до своїх активів та підтримувати режими, проти яких спрямовані заходи ЄС.

Включення порушення санкцій до списку «злочинів ЄС» є першим із двох кроків щодо забезпечення однакового ступеня застосування санкцій на всій території ЄС та припинення спроб обійти або порушити санкції.

Після ухвалення цього рішення Європейська комісія подасть пропозицію щодо директиви, яка містить мінімальні правила щодо визначення кримінальних злочинів та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС.

Потім цей проєкт має бути обговорений та ухвалений Радою ЄС та Європейським парламентом.

«ЄС рішуче відреагував на неспровоковану та невиправдану війну Росії проти України. Він ухвалив безпрецедентну кількість санкцій, спрямованих проти російської економіки, позбавляючи її можливості продовжувати цю агресію. Для успіху їх застосування потрібні спільні зусилля, і сьогоднішнє рішення є важливим інструментом, що дозволяє припинити будь-які спроби обійти ці заходи», - прокоментував міністр юстиції Чехії, яка зараз головує у Раді ЄС, Павло Блажек.

Сфери злочинності, які зараз перелічені в Договорі ЄС, - це тероризм, торгівля людьми та сексуальна експлуатація жінок і дітей, незаконний обіг наркотиків, незаконний обіг зброї, відмивання грошей, корупція, підробка платіжних засобів, комп’ютерна злочинність та організована злочинність.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Теги:   #санкции   #санкції   #єс   #ес  
Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1