Європейські міста збиратимуть генератори для України

нас ...
Європейські міста збиратимуть генератори для України

Європарламент спільно з мережею Eurocities, яка включає понад 200 європейських міст, запустили кампанію «Generators of Hope» («Генератори надії») з відправки до України електрогенераторів та трансформаторів

Про це повідомила президентка Європейського парламенту Роберта Мецола, передає «Укрінформ».

«Ми ініціюємо кампанію «Генератори надії». Вона запускається в складний час, коли близько 10 млн людей в Україні не мають електроенергії внаслідок російських атак на цивільну та критичну інфраструктуру», - заявила Мецола.

За словами Мецоли, Європарламент та ЄС загалом продемонстрували надзвичайну солідарність з Україною у гуманітарному, військовому та фінансовому вимірах, однак зараз «треба знайти необхідні ресурси та надати Україні все необхідне для того, щоб якнайкраще пройти через цю зиму».

Президентка ЄП повідомила, що раніше в рамках Механізму цивільного захисту ЄС Україні вже передані тисячі тонн вантажів, і в тому числі близько 500 генераторів. Однак, як підкреслила сама Мецола, «українці потребують тисяч».

У рамках кампанії європейські міста зможуть долучатися до підтримки українців та допомогти їм пережити важку зиму в умовах нестачі електроенергії через російські обстріли. У Eurocities передадуть списки з конкретними потребами в генераторах та іншому обладнанні для українських міст, і після того, як вони висловлять зацікавленість, відповідне обладнання буде оперативно доставлене до України через логістичні можливості Механізму цивільного захисту ЄС. Крім того, як повідомила Мецола, будуть використані можливості євродепутатів з підключення до кампанії «Генератори надії» також інших мереж та міст.

Президент Eurocities, мер Флоренції Даріо Нарделла повідомив, що ще до запуску ініціативи низка міст-учасників мережі висловили бажання передати українцям генератори та інші енергетичне обладнання.

«Протягом кількох днів можна буде поставити велику кількість генераторів, які допоможуть забезпечити, принаймні, базове електропостачання в українських містах, як великих, так і маленьких», - заявив він.

За словами Нарделли, нині ще немає цифри, скільки генераторів відправлять до України в рамках кампанії, оскільки вона лише запускається. Однак він висловив впевненість, що кожне місто-член мережі Eurocities, яка нараховує понад 200 міст, «відправить більше, ніж один генератор» – а тому йдеться про «сотні генераторів, у тому числі промислових». Крім того, Нарделла повідомив, що також мери інших європейських міст, які не є членами Eurocities, долучаться до кампанії «Генератори надії» для України.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1