У Мін’юсті пояснили, як Україна отримуватиме грошові компенсації від РФ

нас ...
У Мін’юсті пояснили, як Україна отримуватиме грошові компенсації від РФ

Виплати компенсацій українським громадянам та підприємствам здійснюватимуться за рахунок активів Росії

Для цього створять міжнародний реєстр збитків, завданих Україні під час війни, повідомила заступниця міністра юстиції Ірина Мудра в ефірі телемарафону, передає «Главком».

Зазначається, що для отримання фінансової компенсації від Російської Федерації ведеться робота у трьох основних напрямках. Джерелами виплат стануть як суверенні, так і приватні російські активи.

Перший напрямок, в якому веде роботу Міністерство, пов'язаний з виконанням резолюції Генасамблеї ООН. Крім того, Мін'юст ініціював створення міжнародного реєстру збитків, які стануть документальним підтвердженням втрат або пошкоджень для відшкодування втрат, завданих війною. Щодо цього питання Україна активно співпрацює з європейськими державами. Також ведуться переговори з країнами ЄС з приводу фінансування даної ініціативи.

Щодо другого напряму, у відомстві працюють над створенням багатостороннього міжнародного договору. Завдяки цьому документу російські активи зможуть перейти до компенсаційного фонду. Крім того, на підставі договору створять спеціальну комісію.

До третього напряму належить робота з країнами, яких Україна бачить потенційними учасниками цього договору. Мудра зазначила, що робота з усіх трьох напрямків дозволить Україні отримати від РФ виплати.

«Процес створення міжнародного реєстру збитків – це перший крок до створення компенсаційного механізму – розпочався. Наше бачення – протягом пів року цей реєстр має запрацювати», – зазначила Мудра.

На ратифікацію компенсаційного договору Україні знадобиться щонайменше один рік.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1