ЄС, США та Великобританія закликають продовжити зернову ініціативу

Share

Міністри закордонних справ Європейського союзу, США, Великої Британії та Північної Ірландії Жозеп Боррель, Ентоні Блінкен та Джеймс Клеверлі виступили зі спільною заявою про глобальну продовольчу безпеку та санкції проти Росії, в якій закликали країни підтримати Чорноморську зернову ініціативу, продовживши термін її дії та розширивши масштаби діяльності

Про це йдеться в заяві, текст якої поширили 14 листопада у Брюсселі, передає «Інтерфакс-Україна».

«Світ стикається з гострими проблемами у сфері продовольства та харчування. Конфлікти, зміна клімату та тривалий COVID-19 мають руйнівний вплив на місцеві та глобальні продовольчі системи та людей, які від них залежать. Неспровокована агресія Росії проти України значно посилила ці виклики і вразливості», – йдеться в заяві.

Міністри констатували, що ЄС, США та Велика Британія «разом з іншими членами G7 та нашими міжнародними партнерами є в авангарді глобальних зусиль щодо розв’язання проблеми відсутності продовольчої безпеки, від якої потерпають мільйони вразливих людей у країнах, що розвиваються, а також підвищують витрати, що впливає на рівень життя у наших країнах».

«Ми завжди чітко заявляли, що метою наших санкцій є російська військова машина, а не продовольчий сектор чи добрива», – констатували вони.

У зв'язку з цим міністри нагадали, що роз'яснення було зроблено для галузі в цілому і для партнерів зокрема шляхом публікації відповідних матеріалів, що дає ясно зрозуміти, що «банки, страховики, вантажовідправники та інші суб'єкти можуть продовжувати постачати світові російські продукти харчування та добрива».

«Ми закликаємо наших глобальних партнерів, а також суб'єктів, галузі та служби, які беруть участь у торгівлі сільськогосподарською продукцією, взяти до уваги ці положення, діяти відповідно до них, завозити українські та російські продукти харчування та добрива для задоволення гострого попиту та продовжувати підвищувати доступність продуктів харчування для всіх», – йдеться в заяві.

У зв'язку з цим міністри звернулися до всіх країн із закликом «продемонструвати свою підтримку Чорноморської зернової ініціативи». «Ми закликаємо сторони ініціативи продовжити термін її дії та розширити масштаби своєї діяльності, щоб задовольнити очевидний попит. І ми підтверджуємо нашу підтримку інших зусиль Організації Об'єднаних Націй щодо полегшення доступу до продовольства та добрив на світових ринках», – підсумували міністри.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom