У Туреччині прогнозують скорочення випуску сталі в 2022 році на 10%

нас ...
У Туреччині прогнозують скорочення випуску сталі в 2022 році на 10%

Турецькі заводи розглядають можливість зупинення виробництва через високі витрати на енергію. За підсумками 2022 року виробництво сталі в країні скоротиться більш ніж на 10%

Про це в інтерв’ю турецькій Cumhuriyet повідомив генеральний секретар Турецької асоціації виробників сталі (TCUD) Вейсел Яян, передає ГМК-Центр.

За його словами, 600% підвищення цін на енергію не є стійким, і його слід нормалізувати. Водночас турецькі виробники сталі не в змозі відобразити це у своїх цінах. На думку генерального секретаря TCUD, можуть бути компанії, які тимчасово зупинять виробництво, і невдовзі про це можна буде почути.

У 2021 році рівень завантаження потужностей турецьких підприємств становив 75%. За останні три місяці 2022 року він знизився до 60%, і є тенденція до подальшого падіння.

У першому кварталі 2022-го світове виробництво сталі скоротилося на 5,5%, водночас падіння виробництва в Туреччині становило 2,5%. Проте, вважає Вейсел Яян, сьогодні Туреччина відстає від решти світу.

«ЄС надає енергетичну підтримку своїм виробникам. Наша держава теж має підтримувати виробників», – зазначив генеральний секретар TCUD.

У разі продовження підвищення цін на енергоносії зростання цін на сталь неминуче, вважає Вейсел Яян. Він також зазначає, що ситуація з ринковим попитом сильно змінюється, а компанії намагаються підтримувати запаси відповідно до нього.

За даними TCUD, у серпні 2022-го виробництво сталі в Туреччині впало на 21% у порівнянні з відповідним місяцем попереднього року – до 2,8 млн т. За 8 місяців 2022-го виробництво скоротилося на 8,8% р./р. – до 24,4 млн т.

За підсумками 2022-го, за словами Вейсел Яяна, виробництво сталі скоротиться більш ніж на 10% (попередньо прогнозувалося, що воно збільшиться на 10%).

«За останні три місяці середньомісячне виробництво впало на 18,3%, а експорт – на 14,3%. Крім того, ці зниження не відображають 50%-ве підвищення цін на електроенергію та природний газ 30 серпня та негативний вплив нового регулювання, прийнятого BOTAS (державний імпортер енергоресурсів) 29 вересня. Ця ситуація свідчить, що останній квартал року буде складнішим для нашої металургії», – зауважив Вейсел Яян.

Одним з основних ринків для виробників сталі Туреччини є Європа, хоча там застосовуються квоти до турецької продукції. Проте у TCUD сподіваються, що до нового року їх послаблять. Зараз у Туреччині налічується понад 100 металургійних заводів. Безпосередня зайнятість у секторі перевищує 100 тисяч осіб, а непряма становить близько 500 тисяч.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1