НБУ не бачить підстав для корекції курсу

нас ...
НБУ не бачить підстав для корекції курсу

Підстав для здійснення нової курсової корекції зараз немає, вважає заступник голови Національного банку Юрій Гелетій. Таку заяву він зробив в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

За його словами, ситуація на безготівковому валютному ринку помітно покращилася, міжнародні резерви зросли, і НБУ може надалі підтримувати їх на достатньому рівні, в тому числі завдяки міжнародній допомозі.

«Найбільша частка валютних операцій здійснюється у безготівковому сегменті, тому вести мову про те, що тимчасові коливання на готівковому сегменті можуть стати підставою для курсової корекції, було б явним перебільшенням», - зазначив він.

«Коли ми здійснювали коригування курсу в липні, то насамперед вирішували в той час проблему накопичених макроекономічних дисбалансів. Зараз ситуація значно краща, ніж у червні та липні», - пояснив Гелетій.

В НБУ очікують на поступове згасання психологічного чинника та остаточне вирішення проблеми з дефіцитом валюти, що сприятиме поліпшенню ситуації на готівковому валютному ринку.

«Позитивний вплив на готівковий ринок від ухвалених нами у попередні місяці рішень має збільшуватися. Мова і про надання можливості громадянам купувати валюту з подальшим вкладенням її на депозит, і про дозвіл банкам збільшити пропозицію», - додав він.

Нагадаємо, напередодні Сенат США проголосував за виділення Україні пакету фінансової допомоги у розмірі $12,4 млрд

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Теги:   #нбу   #курс  
Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1