АМКР сподівається заповнити прогалину на ринку ЄС через зупинки меткомбінатів

нас ...
АМКР сподівається заповнити прогалину на ринку ЄС через зупинки меткомбінатів

«АрселорМіттал Кривий Ріг» розраховує на зростання експортних поставок металургійної продукції до країн ЄС у 4 кварталі поточного року. Підприємство планує заповнити прогалину на європейському ринку, яка утворилась через тимчасову зупинку деяких металургійних підприємств в ЄС на фоні зростання витрат на електроенергію, зазначив гендиректор АМКР Мауро Лонгобардо.

«Ми маємо певну перевагу порівняно з ціною в Європі завдяки наявності атомної енергетики в Україні.Як це не парадоксально, але цієї зими вигідніше виробляти металопродукцію в Україні та відправляти її до Європи, ніж виробляти в самій Європі. Навіть Група АрселорМіттал тимчасово призупинила деякі свої підприємства в європейських країнах, головним чином через вартість електроенергії. Ми бачимо тимчасову можливість для України заповнити цю прогалину у промисловості в Європі у 4-му кварталі, і сподіваємося, що зможемо повернутися до звичної бізнес-діяльності», - цитує його прес-служба компанії.

Незважаючи на те, що останні два місяці були важким періодом для європейської промисловості через високу вартість енергоносіїв, в АМКР вважають, що у 4-му кварталі цього року та у 1-му кварталі наступного року в Європі може відбутися пожвавлення ринку металургійної продукції.

За словами Лонгобардо, керівництво криворізького комбінату також активно співпрацює з урядом, щоб розблокувати українські порти для експорту гірничо-металургійної продукції. «У цій складній ситуації всі в країні стали єдиною командою: центральна влада, обласна влада, місцева влада», - сказав він. Зазначимо, що відсутність доступу до морських перевезень суттєво обмежує можливості металургів виробляти та постачати продукцію закордон.

Нагадаємо, за даними президента «Укрметалургпрому» Олександра Каленкова, наразі в Україні працює 6 металургійних підприємств, які знаходяться на неокупованих територіях. Середнє завантаження потужностей на цих підприємствах складає близько 15% від довоєнного рівня.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Теги:   #лонгобардо   #амкр  
Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1