Мінекономіки домовилося з MIGA про запуск страхування інвестицій під час війни

нас ...
Мінекономіки домовилося з MIGA про запуск страхування інвестицій під час війни

Україна домовилась з MIGA про запуск механізму страхування інвестицій під час бойових дій. Найближчим часом почнеться реалізація пілотного проекту на суму $30 млн

Про це повідомив заступник міністра економіки України Олександр Грибан, передає прес-служба відомства.

«Багатостороннє агентство з гарантування інвестицій (MIGA), що належить до групи Світового банку, готове запропонувати для України пілотний проект на суму $30 млн. Ця сума вже виділена, і вони готові розпочинати співпрацю з нами хоч сьогодні. Отже, спочатку ми візьмемо один інвестиційний проект і відпрацюємо на ньому всі нюанси по наданню гарантій для іноземних інвесторів. У MIGA вже є такий інструмент, як Political Risk Insurance і в рамках цього інструменту є War Risk Insurance. Позитивним є те, що їх страхові продукти підходять для України, тобто не треба буде вигадувати щось нове з нуля», - розповів Грибан.

За його словами, в наступному році суми на покриття будуть збільшені. Загальний портфель MIGA становить $24 млрд. Передбачається, що після завершення структурування трастового фонду Світового банку, який буде призначений для відновлення України, держава отримає $17 млрд на відновлення критичної інфраструктури і стимулювання економічного розвитку. Частка цієї суми буде скерована саме на страхування ризиків інвесторів.

«В наступному році ми маємо отримати від країн-партнерів за посередництва Світового банку $36 млрд на покриття дефіциту бюджету і ще $17 млрд на відновлення. В рамках цих $17 млрд частина суми буде направлена на страхування ризиків інвесторів, - розповів Грибан. - Треба розуміти, що найбільший мультиплікатор для економіки буде мати саме кошти, які спрямовані на залучення інвестицій. Зараз ми почнемо з $30 млн, а вже від того, як ми реалізуємо цей пілотний проект, буде залежати сума виділених коштів на наступний рік. Думаю, що сума може бути збільшена десь до $1 млрд у 2023-му, або стати навіть більшою, якщо такий інструмент матиме попит серед інвесторів. При цьому обсяг страхового покриття становитиме не менше 90% від суми інвестиції».

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1