Рада ЄІБ затвердила надання Україні 1,59 млрд євро

нас ...
Рада ЄІБ затвердила надання Україні 1,59 млрд євро

Рада директорів Європейського інвестиційного банку за підтримки Єврокомісії 25 липня затвердила додаткову фінансову допомогу для України у розмірі 1,59 млрд євро для фінансування інфраструктури та нагальних потреб

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну України.

«Цей пакет допомоги є частиною екстрених заходів солідарності з Україною від ЄІБ, підготовлений у співпраці з Європейською комісією. Фінансування гарантується ЄС у межах Мандату на зовнішнє кредитування та доповнює екстрену фінансову підтримку для України у розмірі 668 млн євро, яка була надана Україні від ЄІБ на початку березня 2022 року», - сказано в повідомленні.

Частина фінансової допомоги у розмірі 1,05 млрд євро буде надана Україні вже найближчим часом для фінансування першочергових потреб. Зокрема, фінансовий ресурс можуть використати на підтримку фінансування першочергових видатків держбюджету України, спрямованих на заходи з підготовки об'єктів житлово-комунального господарства до опалювального сезону, відновлення та модернізації постраждалих внаслідок бойових дій об'єктів залізничної інфраструктури, електропостачання, теплопостачання і водопостачання та об’єктів житлово-комунальної інфраструктури, забезпечення енергоефективності та енергозбереження.

«Для відбудови України, нам потрібна потужна глобальна підтримка та фінансова допомога. Я вдячний ЄІБ та Європейському Союзу за тривалу співпрацю, фінансову підтримку та солідарність з Україною. Ці 1,59 млрд євро є черговим вагомим внеском у фінансування невідкладних потреб нашої країни, яка перебуває під безпрецедентним тиском через повномасштабне вторгнення Росії. Завдяки цій фінансовій підтримці ми продовжимо працювати над відбудовою пошкодженої інфраструктури, відновленням надання комунальних послуг, зокрема транспортних, та підготовкою до наступного опалювального сезону», - повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

Інша частина фінансової допомоги (540 млн євро) в подальшому буде спрямована на відновлення реалізації фінансованих проектів ЄІБ в Україні. Відібрані проекти стосуватимуться енергетики, енергоефективності, доріг, транспорту, освіти та інфраструктури, а також програм реконструкції та відновлення.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1