Україна домовлятиметься з держателями євробондів про відтермінування виплат

Share

Уряд України має намір продовжити термін обігу всіх єврооблігацій на 24 місяці, а також відстрочити на аналогічний термін сплату відсоткового доходу за ними

Відповідну постанову Кабінет міністрів ухвалив 19 липня, передає «Інтерфакс-Україна».

«Правочини з державним боргом у 2022 році здійснюються у строк до 15 серпня 2022 року шляхом внесення до умов випуску облігацій… за погодженням з держателями облігацій…», – йдеться у документі.

Згідно з ним, «кінцева дата погашення кожних облігацій (а щодо облігацій 2017 року – кожна дата погашення частини облігацій 2017 року) відстрочується на строк у 24 місяці з відповідної кінцевої дати погашення облігацій».

«Всі дати сплати відсоткового доходу за облігаціями, що настають після вчинення правочинів, відстрочуються на строк у 24 місяці з кожної відповідної дати сплати відсоткового доходу (а щодо облігацій 2018 року першої серії – всі дати сплати відсоткового доходу за цими облігаціями відстрочуються на строк у 24 місяці з 1 серпня 2022 року)», – наголошується в постанові.

Протягом цих 24 місяців відсотковий дохід за облігаціями продовжує нараховуватись за наявними ставками, а на суму нарахованого основного відсоткового доходу нараховується додатковий відсотковий дохід за тими самими ставками.

«У будь-який час протягом зазначеної відстрочки сукупна сума нарахованих основного відсоткового доходу та додаткового відсоткового доходу (сума доходу держателів) на підставі окремого рішення Кабінету Міністрів України може сплачуватися держателям облігацій частково або повністю», – йдеться у документі.

Так само в кінці зазначеної відстрочки невиплачена на той момент сума доходу держателів може бути виплачена держателям у повному обсязі або шляхом додаткового випуску відповідних облігацій.

«Сума доходу держателів розраховується Мінфіном з урахуванням, зокрема, інформації, наданої суб’єктами господарювання, залученими Мінфіном для надання агентських, консультаційних чи інших послуг у зв’язку з правочинами, та не може перевищувати $3000 млн (сукупно для всіх облігацій, що оплачуються в доларах США) та 300 млн євро (сукупно для всіх облігацій, що оплачуються в євро)», – йдеться в постанові.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom