Україна підписала «транспортний безвіз» з ЄС

нас ...
Україна підписала «транспортний безвіз» з ЄС

Україна та Європейський Союз 29 червня підписали угоду про вантажні перевезення автомобільним транспортом – так званий «транспортний безвіз»

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України.

Угода скасовує необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для двосторонніх та транзитних перевезень в держави ЄС та дозволяє уникнути зупинки експорту української продукції через автомобільні пункти пропуску.

«Ми зробили ще один крок до фактичного членства в Євросоюзі. Домовитися про укладання цієї угоди нам вдалося в максимально короткі терміни — переговори стартували восени минулого року. Розуміючи складну логістичну ситуацію в Україні, зумовлену блокадою морських портів та пошкодженням транспортної інфраструктури, європейські колеги синхронно рухалися нам назустріч та значно прискорили процес узгодження угоди» – заявив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Також угодою передбачається спрощення визнання водійських документів. Відтепер Україна та ЄС звільняють власників посвідчень водіїв, виданих однією зі сторін, від вимоги мати міжнародне посвідчення водія.

Термін угоди складає 1 рік з можливістю пролонгації, а тимчасово набирає чинності з 29 червня. На постійній основі угода запрацює після усіх ратифікаційних процедур.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

 

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1