Доступ до перетину на експорт е/е в Румунію продали за рекордною ціною

нас ...
Доступ до перетину на експорт е/е в Румунію продали за рекордною ціною

У першому добовому аукціоні на розподіл пропускної спроможності міждержавного перетину в напрямку Румунії «Укренерго» реалізувало всі доступні 100 МВт в кожній годині доби

День поставки електроенергії для цього аукціону – 30 червня, передає прес-служба компанії.

«При цьому завдяки високому рівню конкуренції на торгах в більшості годин ціна, за якою учасники аукціону викупали перетин, була значно вище середнього. Мінімальна кількість учасників аукціону на розподіл перетину в окрему годину доби склала 7 компаній, максимальна – 8 компаній», - сказано в повідомленні.

Найменша гранична ціна за передачу 1 МВт*год склалася лише в трьох окремих годинах доби і становила від 1,47 тис. грн до 1,68 тис. грн. В решту годин ціна коливалася вже від 3 тис. грн/МВт*год до 6 тис. грн./МВт год  (в години вечірнього максимуму споживання електроенергії). У попередні періоди максимальні ціни в години пік в напрямку країн ЄС не перевищували 3 тис. грн./МВт*год.

Переможцями аукціону стали п’ять компаній: «Артлекс-Енерджі», «ДТЕК Західенерго», «ЕРУ Трейдінг», «ЛЕ Трейдінг Україна», «Нексттрейд». Кожна з них викупила певний обсяг перетину в різні години доби.

Голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький повідомив у своєму Facebook, що лише за перший день компанія заробила 10 млн грн.

«Перший аукціон на доступ до міждержавного перетину після синхронізації української та європейської енергомереж - і рекордні 4200 грн за МВт*год доступу, - написав він. - Якщо уявити ситуацію, коли пропускна спроможність експорту складає, наприклад, 1000 МВт, то при таких умовах ми могли би заробити 100 млн грн за день, або 36 млрд грн за рік. Відповідно, 2000 МВт можуть принести державі близько 72 млрд грн на рік».

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1