Електроенергія з України допоможе ЄС замістити 17% експорту російського газу, - Міненерго

нас ...
Електроенергія з України допоможе ЄС замістити 17% експорту російського газу, - Міненерго

Україна надала пропозиції до стратегії REpowerEU, які передбачають практичні кроки щодо використання експортних потужностей української енергосистеми, повідомляє прес-служба Міненерго з посиланням на заступника міністра енергетики України Миколу Колісника

«Російські нафта, газ і ядерне паливо – це зброя, яку Кремль використовує проти всього вільного світу. Відмова європейського бізнесу від російської енергії – це вже прагматичне комерційне рішення, адже Росія давно перестала бути надійним і передбачуваним партнером. Водночас для Європи незалежність від російських енергоресурсів – це в першу чергу питання безпеки», - наголосив Колісник.

Він зазначив, що зараз необхідні рішучі дії з боку урядів європейських держав щодо повної відмови від російських енергоносіїв.

«Нова REpowerEU-стратегія повинна надавати чіткі рішення у трьох аспектах: як замінити російську енергію, як припинити російський контроль над енергетичними активами в Європі та як гарантувати, що така ситуація більше не повториться», - наголосив Колісник.

Водночас Україна готова зробити внесок у надійність постачання природного газу у європейські країни, зокрема, завдяки потужним підземним сховищам обсягом 31 млрд куб. м. Україна готова запропонувати близько половини від цих потужностей європейським компаніям для сезонних або стратегічних запасів газу.

Україна також може допомогти європейським країнам позбавитись залежності від російських енергоносіїв завдяки експорту електроенергії. «За нашими оцінками, електроенергія з України може замістити близько 17% російського газу, що експортується до ЄС», - зазначив Колісник.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1