Компанії з Молдови допомагають російським металургам обходити санкції

нас ...
Компанії з Молдови допомагають російським металургам обходити санкції

Молдовські металообробні компанії, розташовані у тому числі в контрольованому Росією Придністров'ї, купують металургійну сировину та продукцію в РФ і таким чином допомагають підсанкційним російським металургам обходити санкції ЄС та потрапляти на ринок Євросоюзу. Про це пише «Обозреватель».

Як інформацією видання, від початку російсько-української війни офіційний Кишинів зайняв дуже стриману позицію щодо військового конфлікту, по суті, відмовившись вводити будь-які значущі санкції проти РФ. Проте президент Молдови Майя Санду пообіцяла, що не допустить випадкової чи цілеспрямованої допомоги Росії з боку Молдови для обходу санкцій, які на неї накладені.

«Втім, наявність у країні "сірої зони" у вигляді Придністров'я, що глибоко інтегрована в молдавську економіку, дозволяє говорити про протилежне. Першою ластівкою обходу санкцій стала металургійна галузь. Днями стало відомо, що дві компанії, центр яких розташований у Придністров'ї, купили у Росії металопродукцію та сировину з метою подальшого перепродажу не лише на молдавському ринку, а й на ринках ЄС, зокрема Румунії», - стверджує видання.

У другій половині квітня морпорт Новоросійська залишили два балкери, завантажені російською продукцією. Порт призначення обох суден – Джурджулешти. Головна причина, чому молдовсько-придністровські компанії під загрозою найжорстокіших санкцій ЄС таки продовжують закуповувати російський метал, полягає в його ціні. Після того, як меткомпанії РФ втратили ринки збуту в Європі, вони почали розпродувати свою продукцію зі суттєвим дисконтом, особливо в тих країнах, які не приєдналися до санкцій.

Такий «сірий імпорт» із РФ повністю вбиває конкурентоспроможність українських підприємств. Ринок Молдови – невеликий, однак ці обсяги могли б стати підмогою для вітчизняних металургів, які шукають і чіпляються за будь-які замовлення. В умовах обмеженого експорту меткомбінатам важливо мати гарантовані обсяги збуту в Україні. Ну а держава отримує вигоду у вигляді роботи виробничих ланцюжків в економіці, зайнятості населення у прифронтових районах та податкових відрахувань.

Всі ці схеми імпорту сталевої підсанкційної продукції до Молдови викликають безліч питань, зокрема, чому офіційний Кишинів дотримується санкцій проти Росії у фінансово-банківській системі, але абсолютно потурає їх порушенню у сфері торгівлі металом.

«У свою чергу Києву необхідно інтенсифікувати тиск на Молдову для закриття всіляких лазівок для обходу санкцій, саме цим займається робоча група Єрмака-Макфола. Цілком можливо, що особиста зустріч президентів Володимира Зеленського та Майї Санду у Києві, який за останній місяць відвідали безліч світових лідерів, допоможе закрити усі "дірки" у сірих схемах», - наголошує видання.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1