ЄС має розглянути направлення заморожених резервів РФ на відновлення України, – Боррель

Share

Країнам Європейського Союзу слід розглянути питання про вилучення заморожених валютних резервів Росії та направлення їх на відновлення України після війни

Про це в інтерв'ю Financial Times заявив голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель, передає «Європейська правда».

Боррель заявив, що США взяли під контроль активи на мільярди доларів, що належать афганському центральному банку, частково для потенційної компенсації жертвам тероризму, а також для гуманітарної допомоги країні, і логічно було б розглянути такі кроки з резервами Росії.

«Я був би дуже за, бо це логічно. Гроші перебувають у нас, і хтось повинен мені пояснити, чому це добре для афганських грошей і погано для російських грошей», – сказав він.

На початку війни ЄС та його союзники заморозили валютні резерви на сотні мільярдів доларів, що зберігаються на рахунках Центрального банку РФ. Росія заявила в березні, що заморожені близько $300 мільярдів із її золотовалютних резервів, які в сумі перевищують $600 мільярдів.

Боррель сказав, що питання про те, як платити за відновлення України, є одним із ключових політичних питань з огляду на «неймовірну суму грошей», яка буде задіяна. Він хотів би, щоб дискусія щодо методів забезпечення «військових компенсацій» йшла з Росії.

Боррель зазначив, що рішення у разі його ухвалення не буде безпрецедентним, вказуючи на рішення США виділити $3,5 млрд заморожених активів афганського центрального банку для потреб, включаючи гуманітарну допомогу та компенсацію сім'ям жертв терактів 11 вересня.

«Це одне з найважливіших політичних питань: хто платитиме за відновлення України?», – сказав Боррель.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom