Київську мерію ремонтують

Share

Невідома фірма розширює зал міськради на тридцять депутатських місць.


П’ятнична прес-конференція Київського міського голови Леоніда Черновецького, 54 роки, супроводжувалася грюкотом. Присутні переглядалися. Як з’ясувалося, на четвертому поверсі в сесійній залі Київради ламають підлогу. Кореспондент ”ГПУ” поцікавилася, як іде ремонт.


Розійтися двом людям у коридорі четвертого поверху тепер важко. Приміщення в правому крилі ремонтують. Із кабінетів чиновників в інший бік коридору винесли столи, шафи, стільці, великі крісла. Меблі поставили попід стінами, залишивши вузенький прохід. Гори шаф біля юридичного управління сягають стелі.


У холі сесійної зали, біля вікон, які виходять на Хрещатик, звалені зірвані довгі дерев’яні дошки. Скрізь розкидані іржаві цвяхи, сірий ковролін, який раніше встеляв підлогу зали засідань, скручений рулонами.


У залі цілими лишилися тільки стіни. Підлога вкрита обрізками рейок, шматками битого бетону, купами сміття й пилу. З висоти двох метрів звисають дроти, які залишилися від табло системи голосування ”Рада”. Єдине, що нагадує про засідання депутатів, — барельєф покровителя Києва архистратига Михаїла на стіні. Зображення святого навіть під час ремонту підсвічується десятком лампочок.


Біля входу кілька будівельників тягнуть провід попід стіною.


— Ви тут давно? — питаю хлопця в робі, який саме заходить до зали.


— Більше тижня, — відповідає. — Розібрали сходи перед залом, підлогу.


Що робитимуть далі і коли мають закінчити ремонт, будівельник не сказав і порадив звернутися до фірми ”Укрбудконтракт”.


Наприкінці липня управління справами міськадміністрації повідомило, що домовилося з компанією ”Укрбудконтракт” про ремонт і реконструкцію сесійної зали. Договір уклали на суму 2 млн 7 тис. гривень. Ще 3,5 млн грн піде на встановлення оновленої системи голосування ”Рада”. Модернізацію проведе Інститут проблем математичних машин і систем.


Про тендер на ремонт мерії заговорили навесні, після останніх виборів депутатів. У старій залі на 90 місць не міг поміститися новий склад міськради в 120 депутатів. Потрібно було доставити 30 стільців і панелей з кнопками для голосування.


Поки не відомо, які ще зміни чекають на сесійну залу.


— Погодженого проекту реконструкції ще немає. Коли буде, не знаємо, — неохоче сказала ”ГПУ” начальник відділу організації та контролю ремонтно-будівельних робіт у мерії Людмила Тимошенко. — Зараз у сесійній залі підготовчі роботи. Їх виконують наші працівники.


За словами пані Людмили, мають провести тендер і визначити, хто, що і як ремонтуватиме мерію. Граничний термін, відведений на виконання робіт, — чотири роки. Про ”Укрбудконтракт” начальниця нічого не чула.


Зв’язатися з керівництвом компанії, з якою наче вже домовилися про ремонт і чиї працівники розібрали підлогу зали, ”ГПУ” не вдалося. ЗАТ (в інших джерелах — ТОВ) ”Укрбудконтракт” зареєстроване в Чернігові. В п’ятницю офісний телефон фірми не відповідав. Про компанію відомо, що вона реконструювала для Мінфіну адміністративну споруду на вул. Хорива, ремонтувала будівлі Президії Академії наук та музею Шевченка. З керівництвом останнього в ”Укрбудкотракту” стався конфлікт. Начебто через нерегулярну оплату терміни ремонту затягнули.


Кажуть, компанію очолював (або залишається її директором і досі) 52-річний Володимир Гущенко — колишній перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації. На минулих виборах він балотувався у депутати обласної ради Чернігівщини від Партії регіонів.


Зараз не відомо, чи зможе у вересні Київрада повноцінно працювати. На попередній сесії 120 депутатів збиралися в колонній залі на другому поверсі й голосували з місця картками.


 


 


Ольга Кравченко


 


Газета по-українськи