Дорожньо-транспортні презенти

Share

В Оболонському районі відкрито тролейбусний маршрут № 44, у Деснянському — зручну розв’язку, а з Дарницького депо в свій перший рейс вирушили два нові поїзди, які обслуговуватимуть Святошинсько-Броварську лінію метрополітену.


 


Напередодні іменин нашого міста сталося одразу кілька дорожньо-транспортних подій. Зокрема, на Оболоні відкрито ще одну тролейбусну лінію. З цієї нагоди до мешканців району завітали високопосадовці столиці. Заступник Київського міського голови — секретар Київради Олесь Довгий привітав оболонців із традиційними весняними святами — Днем Києва і Днем столиці, зауваживши, що відкриття тролейбусних ліній це не подарунки городянам, а звичайна робота столичної влади. Саме такий принцип сповідує її нова команда.


 


Як розповів генеральний директор комунального підприємства “Київпастранс” Микола Ламбуцький, відтепер в Оболонському районі повністю сформовано контактну мережу тролейбусного сполучення. Настав час вдосконалювати маршрутну систему. Йдеться про нову лінію, яка зв’язуватиме Оболонь і Троєщину. До речі, тролейбусна перспектива в столиці доволі приваблива. Вже в нинішньому році на третину оновиться рухомий склад екологічно чистого виду міського транспорту. Цими днями 16-й маршрут стовідсотково забезпечений новими машинами з низькою підлогою, що особливо зручно для людей із обмеженими функціональними можливостями.


 


Настає урочиста мить. Високопосадовці та управлінці столичної держадміністрації перерізають стрічку і під оплески учасників свята новенький комфортабельний тролейбус плавно відчалює від зупинки “Школа мистецтв”. Траса 44-го маршруту пролягає вулицями Північна, Героїв Дніпра, Зої Гайдай, маршала Тимошенка, маршала Малиновського, Лайоша Гавро, Мате Залки і в зворотному напрямку. Довжина нової лінії понад сім кілометрів. На ній 15 зупинок. Обслуговуватиме маршрут вісім машин, які рухатимуться з інтервалом 10-12 хвилин. На будівництво цього транспортного об’єкта спрямовано 9,3 мільйона гривень. Три мільйони виділено з районного бюджету, решту коштів надало місто.


 


Особливістю нової тролейбусної лінії є її так би мовити соціальна складова. Адже окрім загального поліпшення транспортного обслуговування, 44-й маршрут дуже зручний для малозабезпечених громадян і людей літнього віку: вирушаючи в дорогу, тролейбуси прямуватимуть повз адміністративні будівлі управлінь Пенсійного фонду, праці та соціального захисту населення… Ще один момент. Дещо перебільшеними виявилися чутки про демонтаж трамвайних колій на маршрутах №11 і 16. Рух на них не припинятиметься й після відкриття нової тролейбусної лінії. Більше того, фахівці обговорюють пропозиції про пряме трамвайне сполучення, що з’єднає станцію метро “Оболонь” і площу Тараса Шевченка.


 


 


* * *


А на Троєщині звершили спорудження транспортної розв’язки, яку, за словами генерального директора “Київавтодору” Володимира Жукова, зводили 11 років. Як з’ясувалося, на цей об’єкт завжди бракувало коштів. Нарешті проблему розв’язали і тепер не тільки водії, а й пасажири відчують справжній дорожній комфорт. Передусім ця споруда дає змогу розвантажити перехрестя проспектів Ватутіна та Маяковського і “скинути” автопотоки на вулицю Братиславську. Причому, забезпечується безперешкодний рух транспорту на одному рівні дороги. Її розширили на вісім метрів (по чотири смуги в кожному напрямку). У перспективі нову транспорту розв’язку сполучать з Подільсько-Воскресенським мостовим переходом.


 


 


* * *


У переддень іменин нашої столиці урочистий настрій панував і в Дарницькому електродепо. У просторих боксах зібралося багато метрополітенівців, які прийшли, щоб провести в перший рейс три нові поїзди. Їх нещодавно закуплено на одному з російських підприємств, котре здобуло перемогу в тендері. До речі, парк столичної підземки помітно застарів. Начальник комунального підприємства “Київський метрополітен” Микола Шавловський зазначив, що нині до списання готові 187 вагонів. Завдяки зусиллям міської влади ситуацію вдається виправляти. Якщо за останні п’ять років отримано 55 вагонів для підземки, то тільки в нинішньому планується придбати 35. Загалом найбільші бюджетні видатки на закупівлю рухомого складу передбачені в 2006-му, нагадав виконуючий обов’язки заступника голови столичної держадміністрації, депутат Київради Іван Салій. Він розповів також про подальші плани нової влади щодо спорудження електродепо на Червоному хуторі, введення в дію станцій на Куренівсько-Червоноармійській лінії…


 


А тим часом машиністи новеньких потягів Сергій Виноградний, Андрій Яременко та Сергій Хоменко роблять останні приготування перед стартом. Минає ще якась хвилина й електропоїзди поволі рушають з місця, залишаючи величезний ангар. Вже за воротами починають набирати швидкість, віддаляючись від депо. Як розповів начальник виробничо-технічного відділу Ростислав Мамона, вагонний парк “Дарниці” — 266 одиниць техніки, яка обслуговує 18 станцій метро. В середньому за добу ці потяги перевозять 740 тисяч пасажирів.


 


Володимир Янішевський


  


[«Хрещатик», 31.05.2006]