Київміськрада призупинила вилучення земель у курортному районі Києва Пущі-Водиці на користь посадових осіб колишнього керівництва країни.
Також Київрада доручила міській адміністрації призупинити будь-які роботи на цих ділянках. Пояснюючи виділення землі в Пущі-Водиці, представники столичної адміністрації заявили, що робили це на прохання тепер вже колишнього керівництва держави і особисто за вказівкою Президента Леоніда Кучми.
Анатолій Муховіков, начальник головного управління земельних ресурсів КМДА:- Це було прохання керівництва держави, старого керівництва держави. Воно дійсно не враховувало ситуацію, яка є. На превелике щастя, документи нікому не видані на прово користування.Претендували на ділянки у Пущі-Водиці київські депутати з фракції “Наша Україна”, а також народні депутати Степан Гавриш, Нестор Шуфрич, Іван Плющ, Раїса Богатирьова, Богдан Губський, Катерина Ващук, Юлій Іоффе, міністри Микола Білоконь, Михайло Папієв та Олександр Кузьмук.
Гучний земельний скандал. Перший політичний землетрус поствиборчої України. Антикорупційні скандали наразі відбуваються в сусідній Польщі. Так звані “течки” стосуються приватизаційних питань та хабарів. Але для України це теж найближча перспектива – як відбувалася приватизація “ласих шматків”. Нині ж стають відомими обставини “роздачі” землі у Пущі-Водиці. Депутат Київської міської ради Віктор Іванченко заявив – Київська міська рада знищує документи.Загалом існувало три черги отримання земель у Пущі-Водиці. У списку, розповсюдженому Іванченком чотириста тридцять дві особи, які отримали ділянки. Він звернув увагу, що більша частина заяв громадян на одержання земділянок у Пущі безкоштовно або в оренду з викупом були написані з першого по п’ятнадцяте листопада 2004 року, а також незадовго до другого туру виборів Президента 26 грудня. Депутат сумнівається, що комісія зі з’ясування правомірності виділення землі в Пущі-Водиці, створена мером Києва Олександром Омельченком, надасть достовірні результати розслідування.Віктор Іванченко, депутат Київради: – Моя місія повинна закінчитись тим, що суд прийме рішення про скасування всіх цих рішень, якщо Київрада не прийме це рішення раніше. Володимир Бондаренко, народний депутат, “Наша Україна”: – Сьогодні, у разі, якщо не буде відповідним чином, адекватно сприйматися й далі от вся ця ситуація, яка склалася, то сьогодні якраз ми збираємо першу ініціативну групу по ініціюванню референдуму, місцевого референдуму в місті Києві.
[5 канал, 31 января 2005]