Нових мешканців з Кончи-Заспи може затопити по дахи

Share

Проблемою несанкціонованих намивів в Кончi-Заспі я займаюсь з 1993 року. Саме тоді фіксувались перші такі факти. Сьогодні ж це явище набуло масового характеру. Колись тут заплава була більше 7 кілометрів, а сьогодні вона звужена до 600-700 метрів. Наслідком цього можуть стати катастрофічні повені. Це може спричинити катастрофічні повені в басейні Дніпра.


Останній паводок в Києві був у 1970 році — тоді по Дніпру йшло 18 тисяч кубічних метрів води за секунду. Інший – у 1931 році, коли ще не було гребель Київської і Канівської ГЕС. Йшов паводок 23,1 тисячi метрів кубічних за секунду. Рівень води піднімався на 11 метрів. Сьогодні по Дніпру йде 600-800 кубічних метрів води за секунду. І якщо такий паводок повториться зараз, то буде велика біда. Адже 30 років тому не було Харківського масиву, не було Троещини.


Незважаючи на застереження, будівництво продовжується понині. Безпечність людей і їх незрозумілий будівельний азарт вражає. Дійсно, в Кончі-Заспі все, що можна було забудувати, забудували, залишається лише створювати штучні острови. Черга намивати пісок тепер дійшла до Лівого берега Канівського водосховища та Правого берега Київського водосховища. Але все це суперечить чинному законодавству України, статті 80 Водного Кодексу, статті 50 Конституції України.


Зараз також варто звернути особливу увагу на Десну. Лівий берег замитий майже до Чернігова. Якщо в заплаві Десни будуть побудовані котеджні містечка, то природньо виникнуть величезні обсяги господарсько-побутових стоків. І це в районі Деснянського питного водозабору для Києва! Нехай подумають урядовці і місцева влада щодо перспективи.


Крім того, будівельники влаштували кар’єри піску в руслі Десни глибиною до 25 метрів. Якщо беруть пісок біля Лівого берега Десни, то пливе Зазим’є, пливе Пухівка, пливуть Рожни; беруть пісок з Правого берега, пливе Хотяновка. Зараз ще почали забудовувати напірну дамбу Київської ГЕС в районі Хотяновки. Дамба має довжину 41 кілометр. І не треба жартувати із Київським водосховищем. Це 3,7 мільярда кубічних метрів води, і там лежать замитими 90 мільйонів метрів кубічних радіоактивного мулу. Щоб гарячі голови уявили собі, що це таке, так це понад 300 тисяч залізничних вагонів. Прошу – не чіпайте лихо, поки воно тихо.


http://delo.ua