Київ виставлено на продаж. Уряд пропонує продати столичні заводи разом із землею

Share

Учора уряд усунув з посади голову Фонду Держмайна України Валентину Семенюк та оголосив про початок масштабної приватизації в країні. Проте намагання Юлії Тимошенко виконати свої соціальні обіцянки за рахунок державного майна не подобаються як опозиції, так і Президенту.



Юлія Тимошенко готує масштабну приватизацію в країні, яка не омине і столицю. Учора Кабмін відсторонив “на період службового розслідування” Валентину Семенюк від виконання обов’язків голови Фонду держмайна. Про це пані Тимошенко заявила на брифінгу після засідання уряду. Чинний Кабмін закидає пані Семенюк “порушення Конституції, законів, корупцію в роботі”. Депутата від БЮТ Андрія Портнова одразу ж призначили першим заступником голови ФДМ, “на період, доки не працює парламент”. Свавільне рішення прем’єра вже викликало гостру реакцію на Банковій. “Заявлені плани Кабміну щодо проведення цього року приватизації прямо пов’язані з оголошеними виплатами компенсацій за знеціненими вкладами радянського Ощадбанку. Звісно, уряд включив приватизаційний форсаж, який сьогодні зачепив керівництво ФДМУ. Справа не в персоналіях: відсторонення Валентини Семенюк прямо суперечить Конституції”,— заявив керівник Секретаріату Президента Віктор Балога. Він також пригрозив, якщо уряд не скасує свого рішення, то його зупинить Віктор Ющенко своїм Указом. Невдоволення діями уряду учора висловлювали і учасники пікету від Блоку Леоніда Черновецького, які прийшли під стіни Кабміну.



Для чого пані Тимошенко терміново знадобилася “своя” людина на чолі цієї структури, стає зрозуміло, враховуючи ті завдання, які стоять перед ФДМ України. Учора Кабінет Міністрів затвердив проект уточненого плану розміщення акцій “Укртелекому”, а також перелік інших підприємств, держпакети акцій яких підлягають продажу у 2008 році разом із землею. Як повідомив журналістам під час засідання уряду заступник голови Фонду державного майна Дмитро Парфененко, 67,79 % “Укртелекому” мають виставити на аукціон.



Крім того, пан Парфененко розповів, що у розпорядження про продаж пакетів акцій із землею потрапили пакети 14 підприємств. Серед них — такі потужні столичні заводи, як завод “Маяк”, “Київський мотоциклетний завод” та Київський завод реле та автоматики ім. Петровського. Проте на самих підприємствах від рішень уряду не в захваті. Як повідомив “Хрещатику” директор Київського мотоциклетного заводу Ігор Куташев, колектив підприємства ставиться до приватизації насторожено, оскільки всі розуміють, що будь-якому інвестору потрібна саме земля, а не виробництво, яке на ній розташоване. Депутат Верховної Ради України Василь Горбаль, який наразі очолює Київський міський осередок Партії регіонів, натомість переконаний, що уряд має вирішувати такі питання, перш за все порадившись із городянами. “Переконаний, що будь-які плани приватизації київських підприємств повинні погоджуватися із громадою міста Києва, трудовими колективами цих підприємств та їхніми керівниками. Також, мабуть, і з профільним заступником Київського міського голови, що курує промисловість у Києві”,— наголосив пан Горбаль “Хрещатику”. Чи дослухається прем’єр до слів опозиції, наразі невідомо. Проте ігнорувати Президента поки що не наважиться навіть Юлія Тимошенко.



В’ячеслав Чечило


«Крещатик», №22 (3238), 07.02.2008