Конфлікт навколо багатоповерхівки

Share

Троєщинці виступили за цивілізовану забудову мікрорайону. У Фундації сприяння розвитку місцевого самоврядування в Києві “Європейський Київ” 27 січня цього року відбулося чергове громадське обговорення містобудівної документації. Цього разу щодо зведення житлового будинку з підземним паркінгом на вулиці Оноре де Бальзака, 10 у Деснянському районі столиці. У минулу середу сплив час подання пропозицій до плану появи будівлі. Тож Фундація “Європейський Київ” дала змогу мешканцям мікрорайону і зацікавленим організаціям уже після зборів ще протягом трьох днів висловлювати свої зауваження та пропозиції стосовно конфліктної новобудови.



За словами головного архітектора проекту Андрія Бідзіля, трисекційний будинок на вулиці Бальзака, 10 матиме 24 поверхи. На першому розташують громадські приміщення, на другому — офіси, а починаючи з третього — житлові квартири. Під землею — двоповерховий паркінг на 180 машин.



Півсотні мешканців мікрорайону на Бальзака, 8, 8-а, 10 і на вулиці Каштановій, 15, 15-а, 15-б, які зібралися в Будинку культури “Дніпро”, одразу були рішуче налаштовані проти будівництва. “Чим керувався замовник, вибираючи саме це місце — у давно обжитому мікрорайоні, а не на околиці Троєщини?” — обурювався Віталій Шароваров.



“Ми взяли те, що нам запропонували,— парирував представник товариства “Укрпромпоставка” Сергій Муравський. — Це земельна ділянка Державного управління справами, надана відповідним рішенням Київської міської ради 29 квітня 2004 року”. То була короткотермінова оренда. Влітку 2007-го її поновили ще на два роки. Розташування новобудови погоджено з Деснянською райдержадміністрацією, затверджено Київголовархітектурою, всі документи пройшли через “Київавтодор”, “Київпроект”, “Київміськсвітло”, “Укртелеком”, “Київзеленбуд” і ще з десяток організацій.



Присутні в залі троєщинці зажадали отримати всі погоджувальні документи й нагадали, що довкола земельної ділянки під новобудову давно точаться суперечки. Голова житлово-будівельного кооперативу “Автотранспортник-5” Тетяна Білокурова звернула увагу, що багатоповерхівку на Бальзака, 10 планують звести майже впритул до вже існуючого будинку за тією ж адресою. Він і прибудинкова територія довкола нього належать “Автотранспортнику-5”. З 1986 року і до сьогодні ЖБК сплачує податки за цю територію, тобто вважається її балансоутримувачем. Відтак, голова “Автотран-спортника-5” Тетяна Білокурова дивується: “Як так сталося, що за нашими спинами був укладений договір оренди між Київрадою і Державним управлінням справами?”.


Кілька років тому мешканці мікрорайону на Троєщині за ініціативи ЖБК “Автотранспортника-5” та ОСББ “Маяк-6” уже проводили громадські слухання і винесли вердикт: громада протестує проти новобудови на Бальзака, 10. Протест направили до міської прокуратури. Та його підтримала, і в березні 2006-го Київрада своїм рішенням відмінила власне ж рішення від 29 квітня 2004-го. Тобто, дала вказівку припинити будівництво й запропонувала Державному управлінню справами розірвати договір оренди земельної ділянки. “Останнє рішення підтверджує, що ця ділянка у законному користуванні ЖБК “Автотранспортник-5”,— підвела риску голова ЖБК Тетяна Білокурова.



“Ми знайомилися з усією документацією, і насправді ситуація дещо інша,— зауважив у свою чергу Генеральний директор Фундації “Європейський Київ” Михайло Пінчук. — Господарський суд столиці, розглянувши позов Державного управління справами, ухвалив рішення, яким фактично скасував і протест прокурора, і рішення Київської міської ради щодо задоволення протесту прокуратури. Крім того, рішенням суду було подовжено перше рішення Київської міської ради щодо оренди земельної ділянки для будівництва”.



Проте троєщинці не здаються. Як з’ясувалося, за два дні до громадського обговорення, тобто 25 січня, ЖБК подав позов до Господарського суду м. Києва, в якому відстоює свої права на територію поблизу будинку на вулиці Бальзака, 10. Тож у резолюції зборів півсотні мешканців мікрорайону висловили категоричний протест проти будь-якої забудови на вулиці Бальзака, 10.


Генеральний директор Фундації “Європейський Київ” Михайло Пінчук, який має великий досвід у проведенні громадських обговорень, запропонував мешканцям таке: “Важливо не просто висловити протест, бо інакше тільки його забудовник і врахує, а дати конкретні зауваження, до яких той змушений буде дослухатися”. Тим паче, що мешканці Троєщини під час зустрічі висловлювали стурбованість, що досі в районі майбутнього будівельного майданчика не проведено геологічну розвідку, експертизу всіх існуючих комунікацій. Існує побоювання, що виникнуть перебої зі світлом і подачею гарячої води. Хто відшкодує падіння ринкової вартості квартир троєщинців?



Однак півсотні учасників громадського обговорення настояли лише на одній, категоричній резолюції — заборонити будь-які дії з боку можливих забудовників території.



“Хрещатик” поцікавився у представника забудовника, як далі чинитиме товариство “Укрпромпоставка”?



“Діятимемо в рамках чинного законодавства,— відповів Сергій Муравський. — Хіба думки всіх жителів мікрорайону враховано? Сьогодні була можливість прибути сюди всім. Ми навіть виділили окремий великий автобус, щоб привезти сюди бажаючих. Зал вміщує 2200 чоловік, а прибуло лише 52. Кожен висловлював свою особисту думку, а не виступав від імені когось. Разом із письмовими зауваженнями є лише 167 документально оформлених протестів”.



Після громадського обговорення Михайло Пінчук зауважив “Хрещатику”, що, “ За результатами громадського обговорення, що відбулося, кількість громадян, які заперечують будівництво, становить лише 442 із 2401 особи. Так, саме 2401 киянам, які мешкають у житлових будинках на території мікрорайону, що є прилеглим до місця майбутнього будівництва окремого об’єкта містобудування, Фундацією “Європейський Київ” було забезпечено конституційне право щодо взяття участі у громадському обговоренні”.



Валерій Новосвітній


«Крещатик», №20 (3236), 05.02.2008