На території Нижньої Телички в Голосіївському районі замість промислових підприємств збудують мультифункціональний комплекс. У 2008 році на території Нижньої Телички (Голосіївський район) планують розпочати будівництво масштабного мультифункціонального центру. Тут з’являться готелі, ресторани, конференц- і кінозали, торговельно-розважальні та бізнес-центри, підземні й наземні паркінги. Детальний план території ще мають розглянути депутати Київради. Інвестори згодні вкласти в цей проект понад $400 млн.
Нині на місці Нижньої Телички розташовано майже 30 підприємств, здебільшого будівельної сфери: деревообробні, асфальтобетонні, цементні. Деякі з них нерентабельні або шкідливі, тому ідея винесення їх за межі міста є слушною.
Згідно з Генеральним планом Києва, затвердженим у 2002 році, передбачено з території Нижньої Телички прибрати всі промислові підприємства й звести там адміністративний центр. Ініціювала це Голосіївська райдержадміністрація, яка й замовила детальний план території. “Ми провели громадські слухання з керівниками усіх підприємств, розташованих у районі Нижньої Телички,— розповів голова Голосіївської райдержадміністрації Сергій Садовий.— Більшість із них позитивно і з розумінням поставилися до передислокації. Підприємці побачили, що це досить потужний і перспективний проект із залученням значних інвестицій не тільки для Києва, а й для держави загалом”. Він додав, що детальний план території, розроблений фахівцями КО “Центр містобудування і архітектури”, вже пройшов містобудівну раду. Наразі з ним мають ознайомитися профільні комісії Київради, а депутати — затвердити на сесії.
Як розповів учора “Хрещатику” начальник КО “Центр містобудування та архітектури” Сергій Броневицький, територія промзони Нижньої Телички займає майже 200 га. “Архітектори пропонують на 5 га спорудити київський Манхеттен, де більшу частину площі відвести під офіси та бізнес-центри,— сказав він.— Окрім цього, у мультифункціональному комплексі мають бути готелі, торговельно-розважальні заклади, ресторани, паркінги. Тобто в одному місці сконцентрують усі об’єкти, вкрай потрібні для діяльності ділових людей”. Він додав, що за попередніми підрахунками, комплекс коштуватиме $400 млн. Загалом же, як вважають фахівці, потенціал промзони становить понад 5 млн кв. м, а загальний обсяг інвестицій може перевищити $12 млрд.
Віталій Курінний
«Крещатик», №221 (3211), 21.12.2007