Житловий фонд інвентаризують

Share

У 2008 році на житлове господарство Києва заплановано понад 900 млн грн. Учора депутати Київради схвалили пропозицію до бюджету міста наступного року стосовно житлового фонду Києва. На впорядкування будинків, ремонт тепло- та водомереж виділять 907 млн грн, що в чотири рази більше, ніж у 2007-му. Майже в десять разів більше витратять на ліфти. На їх модернізацію та заміну заплановано 437 млн грн.



Учора комісія Київради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу затвердила пропозиції щодо формування бюджету Києва на 2008-й. На наступний рік управління житлового господарства запросило майже 907 млн грн. Це в чотири рази більше, ніж у 2007-му. “Ці гроші розбито на більш ніж десяток статей: на заміну та реконструкцію ліфтів, на заміну зношених газових плит у помешканнях киян, на ремонт покрівель та фасадів будинків тощо”,— розповів заступник начальника Головного управління житлового господарства Володимир Мороз.



Гроші витратять і на ремонт тепло- та водомереж. Відповідно до розпорядження міського голови Леоніда Черновецького, спеціальна комісія вивчила ситуацію з тепломережами, виявила, де найчастіше траплялися пориви, і саме на реконструкцію таких проблемних ділянок кошти спрямують передусім. Пан Мороз запевнив, що всі затрати обґрунтовано конкретною потребою. Приміром, цього року не зовсім впоралися з виконанням програми “Ліфт”.



Невикористані 17 млн грн перейдуть на наступний рік. Крім того, підрахували, скільки точно потрібно полагодити підйомників. Отож загальна сума на ліфти наступного року становитиме 438 млн грн.



На доопрацювання відправили члени комісії і пропозицію стосовно унормування обрахування плати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій. Наприклад, сьогодні тепло постачають у гігакалоріях, а плату за нього беруть за квадратні метри. На думку депутатів, слід упорядкувати, за що і скільки платити і скільки потрібно послуг для конкретного будинку. Для цього належить інвентаризувати житловий фонд столиці. Визначити, в якому стані будинки, скільки вони споживають, яке обладнання і що потрібно замінити. За попередніми даними, щоб обстежити всі 10,7 тис. будинків Києва, потрібно майже 11 млн грн.



Ігор Свачій


«Крещатик», №219 (3209), 19.12.2007