Боржників змусять платити. Списки ненадійних компаній забудовників оприлюднять у ЗМІ

Share

Учора підприємцям-боржникам нагадали про їхні обов’язки. Борг зі сплати частки на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста й штрафні санкції щодо 70 підприємств перевищують 190 млн грн. Київміськдержадміністрація погрожує оприлюднити списки ненадійних організацій, заблокувати їхнє фінансування, а кошти все одно стягнути через суд.



Учора начальник Головного управління економіки та інвестицій КМДА Марина Лукашина провела чергову нараду з керівниками підприємств, які не виконують перед містом своїх зобов’язань. На сьогодні 70 підприємств винні понад 190 млн грн стосовно пайової участі в розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Києва.



“Ми проводили нараду в травні, і відтоді заборгованість підприємств скоротилася на 20%”,— пояснила пані Лукашина ефективність таких зустрічей. З іншого боку, за її словами, не всі розуміють, що треба платити. Так, 10 організацій не розрахувалися за договорами ще з 2003 — 2005 років, 25 додалося торік, а 35 цього року. До загальної суми входить не лише власне борг, а й штрафні санкції та пеня інфляції. “Підприємства, не сплачуючи борг, нагромаджують штрафні санкції. Зволікання призводить до того, що сума штрафу іноді перевищує сам борг”,— розповіла начальник Головного управління.



Часто підприємства намагаються через суд скасувати штрафні санкції. А втім, управління виграло вже 21 судову справу, тож такі намагання марні. Підприємства можуть дати пояснення щодо затримки оплати, і якщо вони обґрунтовані, в управлінні завжди готові відстрочити чи скласти відповідний графік сплати. Хоча підприємці чомусь не поспішають звертатися в управління, а коли виникає борг, скаржаться на фінансову скруту. Більшість боржників — забудовники, які практично завершують свої об’єкти. Тому такі заяви просто смішні. “Поки підприємці не розрахуються з містом, їхні об’єкти не буде введено в дію”,— зазначила начальник Головного управління. Крім того, КМДА вживає жорстких заходів щодо неплатників: їхні списки як ненадійних партнерів оприлюднять у ЗМІ, звернуться до Нацбанку, щоб поінформував структури, через які фінансуються об’єкти забудовників. Звичайно, будуть і позовні заяви про стягнення коштів у судовому порядку.



Игор Свачий


«Крещатик», 31.10.2007