У Республіці Тива, РФ, під загрозою закриття опинилося одне з найбільших гірничодобувних підприємств.
Про це повідомляє SilkBridge із посиланням на The Moscow Times.
Йдеться про Кизил-Таштизький гірничо-збагачувальний комбінат (ГЗК) ТОВ “Лунсін”, яке належить китайській Zijin Mining Group, що входить до числа найбільших компаній КНР.
Компанія посилається на фінансові труднощі, зумовлені “істотним розширенням санкцій і подальшими відмовами китайських банків працювати з російськими фінансовими компаніями”.
Зазначається, що на ГЗК працюють близько 1200 осіб, 800 з яких – місцеві жителі. Наказ про припинення роботи підписав гендиректор комбінату Лі Кайвень. У компанії також наголосили на зростанні кількості перевірок з боку наглядових органів.
При цьому на підприємство “приїжджали високопоставлені чиновники з уряду і прокуратури”.
У наглядовому відомстві регіону повідомили про початок перевірки на ГЗК. Відомство вивчить дії керівництва щодо дотримання законів про працю та захист прав суб’єктів інвестиційної діяльності.
Також у рамках перевірочних заходів буде дано оцінку дотриманню порядку введення простою і зупинення діяльності.
На підприємстві оголошено простій з вини роботодавця з 1 червня 2025 року. Також підкреслюється, що прокуратура домоглася виплати на загальну суму 25,6 млн рублів 209 російським співробітникам “Лунсін” “у зв’язку з виявленими фактами дискримінації оплати праці”.
В уряді регіону повідомили, що мав місце “дисбаланс у питаннях трудових відносин”, але робота комбінату триває. Влада пообіцяла, що рішення про закриття буде переглянуто, для цього сформовано робочу групу. Глава підприємства вже вилетів до Китаю для переговорів із головною компанією.
“Лунсін”, який був створений 2005 року, розробляє Кизил-Таштизьке поліметалічне родовище з ліцензією до 1 травня 2031 року.
У 2015-му компанія ввела в експлуатацію ГЗК потужністю щорічної переробки поліметалічної руди в 1 млн тонн і виробництвом близько 220 тис. тонн мідних, цинкових і свинцевих концентратів. Інвестиції склали 17 млрд рублів.
У 2024 році компанія отримала чистий прибуток 10,22 млрд руб (114 млн дол).
Як повідомляв раніше UAprom, Китай продовжує фінансувати більшість нових вугільних електростанцій БРІКС.