Уряд Великої Британії взяв під контроль підприємство British Steel – останній завод у країні, який виробляє сталь з нуля – екстрений порятунок схвалили законодавці.
Про це пише SilkBridge із посиланням на CNN.
12 квітня прем’єр-міністр Кір Стармер скликав засідання парламенту для підтримки законопроєкту, насамперед спрямованого на те, щоб завадити китайським власникам British Steel – компанії Jingye Group – закрити дві доменні печі на заводі в Сканторпі на півночі Англії.
Законопроєкт, який став законом після того, як король Карл III надав йому чинності, наділяє бізнес-секретаря Джонатана Рейнольдса повноваженнями керувати правлінням і персоналом компанії, забезпечувати виплату заробітної плати 3000 робітників і замовляти сировину, необхідну для підтримання доменних печей у робочому стані.
Компанія Jingye заявила, що завод у Сканторпі втрачає 700 тис. фунтів стерлінгів ($910 тис.) на день унаслідок складних ринкових умов і збільшення витрат на охорону навколишнього середовища.
Хоча законодавство не передає право власності на завод державі, Рейнольдс визнав, що це можливо в майбутньому.
Поки незрозуміло, яку роль Jingye, що володіє British Steel з 2020 року, відіграватиме в повсякденному управлінні сталеливарним заводом. Але якщо вона не дотримуватиметься нових законів, компанія та її керівники можуть зіткнутися з юридичними санкціями.
Також Рейнольдс заявив, що Китаю більше не раді в сталеливарному секторі Великої Британії.
За його словами, відмова китайської компанії Jingye Group прийняти пакет державної допомоги в розмірі близько 500 млн фунтів стерлінгів ($654 млн), не залишила уряду альтернативи прямому втручанню.
На тлі глобального надлишку сталеливарних потужностей і проблем, пов’язаних з тарифами США, компанія Jingye хотіла імпортувати сталь з Китаю для подальшої переробки у Великій Британії, пояснив Рейнольдс в інтерв’ю Sky News.
Як повідомляв раніше UAprom, British Steel розпочала консультації щодо закриття свого заводу в Сканторпі.