Україна запропонувала оновлені заходи безпеки та охорони судноплавства на Дунаї

Share

На засіданні Дунайської комісії українська делегація, яку очолив заступник міністра розвитку громад та територій України Андрій Кашуба, запропонувала оновлені заходи безпеки та охорони судноплавства на Дунаї.

Про це повідомила пресслужба міністерства.

«З початку широкомасштабного вторгнення Росія понад 70 разів атакувала українські порти, знищила сотні об’єктів інфраструктури. За цей час РФ пошкодила та знищила 382 об’єкти портової інфраструктури, атакувала 31 цивільне судно. Днями країна завдала ракетного удару по морському порту Одеса, пошкодивши цивільне судно MJ PINAR під прапором Барбадосу. У момент атаки воно завантажувало пшеницю для експорту до Алжиру», – зауважив Кашуба.

Водночас за його словами, Україна продовжує забезпечувати стабільність перевезень і роботу Українського транспортного коридору, в тому числі використовуючи потужності Дунайського кластеру. У 2024 році українські порти обробили понад 97 млн тонн вантажів, з яких 60 млн тонн склала зернова продукція.

Також українська делегація звернула увагу присутніх експертів з питань охорони внутрішнього водного транспорту Дунайської комісії на проблеми з виконанням чинних норм безпеки та охорони на Дунаї.

Опитування судноводіїв показало, що переважна більшість суден не має необхідних документів, серед яких: план охорони судна, міжнародне свідоцтво з охорони судна. Також, часто відсутні спеціально призначені відповідальні особи з охорони на борту, а навчання екіпажів не проводяться належним чином.

Щоб виправити ситуацію, Україна запропонувала ухвалити оновлену редакцію документа — «Основні положення із забезпечення безпеки судноплавства на Дунаї». В результаті документ міститиме чіткі вимоги до портів та суден, посилить контроль за їх дотриманням та врахує досвід роботи українських портів у воєнних умовах.

Напрацювання та рекомендації за результатами наради експертів з питань охорони внутрішнього водного транспорту будуть винесені на найближчу сесію Дунайської комісії.

В рамках візиту також відбулася двостороння зустріч Кашуби з Гендиректором Секретаріату Дунайської комісії Манфредом Зайтцем. Сторони обговорили ключові питання співпраці, оновлення Конвенції про режим судноплавства на Дунаї, функціонування Дунайських шляхів солідарності, реформування Дунайської комісії та посилення ролі України в її діяльності.

Як повідомляв UAprom, Україна через дунайські та одеські порти у січні експортувала 86% агропродукції – Коваль.