Середня ціна українського агроекспорту за 2024 рік склала 315 доларів за тонну – Коваль

Share

Середня ціна українського агроекспорту за 2024 рік склала 315 доларів за тонну.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль в межах економічного форуму в Давосі.

Міністр наголосив на важливості забезпечення  більшого доступу до фінансування для українського фермера. За його словами, наразі кількість кредитів в вітчизняній агрогалузі в співвідношенні до ВВП, яке виробляється, лише 9%. У світовій практиці цей відсоток складає понад 50. Це означає, що в України наразі немає спроможності інвестувати в переробку.

«Середня ціна українського експорту за минулий рік склала 315 доларів. Це малий показник, через те, що здебільшого ми експортуємо сировину. Хоча в цій сировині інколи до 75% імпортної складової. Тому українська продукція має право бути на європейських ринках. І я постійно наголошую на цьому в розмовах з європейськими колегами», – підкреслив Коваль.

Він зауважив, що сьогодні українські фермери не в рівних умовах з європейськими: «Немає дотацій, аграрії працюють на замінованих полях, а ворожі дрони розбивають комбайни наших аграріїв. Та навіть в цих умовах вони забезпечують продовольчу безпеку і не опускають рук».

Крім того, урядовець повідомив, що в Україні торік засіяли більш ніж 225 тис. га.

«Уже сьогодні ми зробили значний крок уперед. У 2024 році було розміновано 3,1 тис. кв. км, з них 286 тис. га – сільськогосподарські землі.  Вдалося засіяти та зібрати врожай на 225 тис. га. Але наша мета – не просто повернути ці землі в обіг, а зробити їх гарантією безпечного продовольства. Один гектар землі дає до 1600 доларів продовольства або 6500 буханців хліба, які можуть прогодувати 18 людей на рік. Відновлення ґрунтів – це наш обов’язок перед світом, адже Україна годує понад 400 мільйонів людей», – відзначив Коваль.

Також міністр підкреслив, що важливим пріоритетом для України є розвиток біоекономіки в цілому. Україна має величезний потенціал у створенні відновлюваних біоресурсів, які можуть стати основою для екологічно чистої енергетики, будівельних матеріалів і біопалива. Саме тому Мінагрополітики прагне зробити біоекономіку одним із драйверів стійкого розвитку України.