Європа має розглянути можливості для продовження довгострокової військової підтримки України, зокрема шляхом кооперації з її оборонно-промисловим комплексом.
Про це заявив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус під час зустрічі голів оборонних відомств Групи п’яти (Польщі, Німеччини, Франції, Італії, Великої Британії), повідомляє Укрінформ.
Наведені ілюстрації згенеровані штучним інтелектом (АІ) від Bing.
Пісторіус назвав основні теми, які стоять на порядку денному: як країни Групи продовжуватимуть забезпечувати суттєву підтримку Україні, де вони мають внести корективи та як посилити співпрацю з українською збройною промисловістю. Це завдання він назвав «центральним пунктом».
Глави МО п’яти держав обговорили можливості зміцнення української оборонної промисловості в довгостроковій перспективі, не лише на час війни, але особливо на період після неї, щоб потужності, необхідні для забезпечення безпеки, були в наявності.
Європейські збройові компанії, за словами німецького політика, можуть і повинні відігравати дуже важливу роль зі своїм ноу-хау та відповідними ланцюгами поставок. Але, своєю чергою, європейські галузі можуть вчитися застосуванню систем і озброєнь на українському бойовому досвіді, підкреслив Пісторіус.
«Ми всі виграємо від інноваційного циклу, в цьому немає сумніву. Ми, європейці, повинні робити більше для власної безпеки та оборони… Ми повинні стати більш стійкими як суспільства і, що не менш важливо, сильнішими у військовому плані», – сказав він.
Як повідомляв UAprom, український ОПК у 2025 році передбачає збільшення виробничих спроможностей до $30 млрд – Сметанін.