Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка визначає порядок оцінки досягнення державними компаніями поставлених цілей, визначених у листі очікувань власника.
Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.
Зазначається, що новий порядок оцінки спрямований на посилення контролю за ефективністю роботи держкомпаній. Він базується на листі очікувань власника, де чітко прописані цілі та очікувані результати діяльності підприємства.
Згідно з новим порядком, оцінка проводиться на основі щорічного звіту, який держкомпанії подають суб’єкту управління (Мінекономіки, відповідному міністерству або Кабінету міністрів тощо). Звіт має містити інформацію про досягнення цілей, визначених у листі очікувань власника.
Оцінка здійснюється за бальною системою і враховує виконання ключових показників ефективності (фінансові результати, виконання стратегічних планів тощо), які чітко визначені у листі очікувань.
За результатами оцінки діяльність компанії може бути визнана ефективною, задовільною або незадовільною.
Результати оцінки враховуються при прийнятті управлінських рішень, зокрема, щодо керівництва компанії.
Очікується, що новий порядок сприятиме підвищенню прозорості та підзвітності державних компаній, а також покращить корпоративне управління.