Завдання уряду на 2025 рік продовжити український експорт до ЄС без квот і мит – Шмигаль

Share

Завдання уряду на наступний рік — зробити так, аби українські товари надалі ввозилися до ЄС без квот та мит.

Про це наголосив премʼєр-міністр Денис Шмигаль під час Київського міжнародного економічного форуму, передає Урядовий портал.

Одне з питань, які премʼєр порушив під час форуму, — це логістика. Він відзначив, що уряду вдалося частково розв’язати проблему, що виникла внаслідок російського вторгнення.

«Український морський коридор працює, дунайські порти працюють. Інвестуємо в залізницю та в прикордонні пункти пропуску. Вдалося продовжити й торговельний, і транспортний «безвізи» з Європейським Союзом. Наше завдання на наступний рік — зробити так, аби українські товари надалі ввозилися до ЄС без квот та мит. Наші перевізники не мають потребувати жодних ліцензій на вантажні перевезення», — наголосив Шмигаль.

За його словами, у звіті Єврокомісії щодо прогресу реформ та імплементації директив ЄС реформа митниці отримала одну з найвищих оцінок. Він висловив переконання, що у 2025 році українці відчують результати цих трансформацій наочно.

Щодо енергетики, то, як зауважив Шмигаль, ситуація зараз під контролем, проведені всі необхідні ремонти, побудовано захист енергооб’єктів. Проходження зими, на його думку, залежить насамперед від інтенсивності російських атак на енергосистему.

«Ми готуємося за всіма можливими напрямками. Домовились про збільшення фізичного обсягу імпорту електроенергії з 1,7 до 2,1 ГВт. Окремо домовились про додатковий обсяг так званої аварійної підтримки. Продовжуємо розбудову розподіленої генерації. Для бізнесу працюють державні програми підтримки на встановлення альтернативних джерел енергії», – відзначив очільник уряду, додавши, що наразі є достатній запас різного обладнання, достатньо газу в українських сховищах й достатньо вугілля на складах.

Прем’єр-міністр також нагадав, що бізнес може імпортувати електроенергію, аби убезпечити себе від потенційних відключень взимку.

Крім того, Шмигаль підкреслив, що одним із важливих питань для бізнесу залишається справедлива й прозора система бронювання.

Він наголосив, що необхідно знайти баланс між працюючою економікою та потребами Сил оборони. Аби ключові спеціалісти могли працювати, а наші захисники на передовій отримували потрібну ротацію.

«До 15 листопада має бути проведений аудит списку критично важливих підприємств. Поки цей аудит триває, бронювання можуть продовжувати ті, в кого воно зараз закінчується, хто був заброньований до 31 травня цього року. За результатами аудиту будуть представлені оновлені правила, які мають дати цей необхідний баланс», — сказав премʼєр.