Україна запропонувала Оману створити продовольчий хаб

Share

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга під час переговорів з міністром економіки Оману доктором Саідом бен Мохамедом бен Ахмедом Аль-Сакрі запропонував створити продовольчий хаб в Султанаті Оман для виходу української продукції на ринки держав східної Африки.

Про це повідомила пресслужба МЗС України.

Глава МЗС висловив зацікавленість України в розвитку відносин з Оманом та державами Затоки в низці сфер, серед яких торгівля, інвестиції, експорт продовольства, розвиток відновлюваної енергетики та технологій.

Сибіга наголосив, що попри війну та удари Росії по українській портовій інфраструктурі та цивільним суднам, наша держава залишається одним з гарантів світової продовольчої безпеки.

Він запевнив у готовності України й надалі бути надійним партнером для держав Близького Сходу та Африки у постачанні критично необхідного продовольства. Міністр запросив оманську сторону взяти участь у третьому Продовольчому саміті, який відбудеться цьогоріч у Києві.

Зазначається, що сторони погодилися, що російська агресія проти України призвела до негативних глобальних наслідків, зокрема загострення цілої низки криз: продовольчої, енергетичної, безпекової та інших.

Також глава МЗС поінформував про російський терор проти української енергосистеми та озвучив пріоритетні потреби нашої держави в енергетичній підтримці напередодні зими.

Міністри окремо погодилися із важливістю започаткування діяльності двосторонньої міжурядової комісії, проведення її першого засідання. Вони обговорили можливість направлення взаємних бізнес-місій для вивчення можливостей співпраці та створення постійно діючого механізму бізнес-ради для розвитку двосторонньої торгівлі.

Міністри приділили увагу перспективам нарощування договірно-правової бази для зміцнення торговельних звʼязків, укладення угод про уникнення подвійного оподаткування та преференційну торгівлю.

Глава МЗС також запросив оманську сторону взяти участь у наступній конференції з відновлення України та відігравати активну роль у відбудові нашої держави. Сторони приділили окрему увагу розвитку співпраці в культурно-гуманітарній сфері.