В Україні підписали перший договір на розмінування агроземель за держпрограмою

Share

Центр гуманітарного розмінування підписав перший договір з переможцем аукціону на надання послуг з розмінування земель сільськогосподарського призначення.

Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

Так, переможцем став оператор протимінної діяльності “Українські сервіси розмінування”, який розміновуватиме ділянку площею 86 га в Шевченківській громаді Миколаївської області.

“Вперше в українській історії ми маємо підписану угоду з розмінування ділянки сільськогосподарського призначення, як результат відкритих торгів у системі Prozorro. Завдяки конкуренції початкова ціна знизилась на понад один мільйон гривень. Так держава отримає економію коштів, а фермер – повну компенсацію вартості розмінування від держави”, – зазначила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

За її словами, загалом в системі Prozorro відбулося вже 11 подібних аукціонів. На торгах змагалося від 2 до 6 учасників. Падіння ціни під час торгів становило понад 18%, що зекономить для державного бюджету понад 44 мільйони гривень.

Фермерське господарство в липні подалося на участь в державній програмі компенсації вартості розмінування агроземель.

Підкреслюється, що територія, яку потрібно розмінувати в Шевченковому складається із 12 ділянок різного рівня складності. На них зафіксовані касетні боєприпаси, протипіхотні та протитранспортні міни, боєприпаси до стрілецької зброї. За розмінування ділянки оператор отримає 4,85 млн грн. Шевченкове в перший рік війни фактично знаходилося на лінії фронту.

Загалом в системі Prozorro Центр гуманітарного розмінування оголосив 20 аукціонів із закупівлі послуг з розмінування земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 6 690 га.

Наступні девʼять аукціонів заплановані на 1 жовтня. Площа ділянок, на які закуповуватимуться послуги з розмінування, складає 2 470 га, а стартова ціна – понад 172 млн грн.

Як повідомляв UAprom, Кабінет міністрів збільшив розмір компенсації для агровиробників, які планують розміновувати землі сільськогосподарського призначення, з 80% до 100%.