Німеччина допоможе створити в Україні два фонди з підтримки МСП

Share

Під час міжнародної Конференції з питань відновлення України високопосадовці урядів України та Німеччини оголосили про започаткування та підписали відповідні документи щодо декількох визначних ініціатив, які утворюють цілісний пакет допомоги для розвитку сучасної та сталої інфраструктури підтримки малих та середніх підприємств (МСП) в Україні.

Про це повідомила пресслужба Мінфіну України.

Зазначається, що перша спільна німецько-українська ініціатива «Візія: ФРП 2.0»/Vision: BDF 2.0 щодо інституційної розбудови Фонду розвитку підприємництва (ФРП) спрямована на трансформацію Фонду на повноцінну національну установу розвитку для підтримки МСП в Україні.

«Візія: ФРП 2.0»/Vision: BDF 2.0 передбачає три етапи розвитку ФРП:

  1. Перетворення Фонду на стійку, надійну та незалежну установу для розробки та впровадження проєктів міжнародної та державної підтримки у сфері забезпечення доступу МСП до фінансування.
  2. Фонд подасть заявку на проходження оцінки відповідності вимогам ЄС, що в разі успіху дозволить йому безпосередньо залучати кошти від ЄС.
  3. Зміцнений ФРП буде спроможним вийти на ринки капіталу та мобілізувати кошти приватних інвесторів для фінансування програм відновлення української економіки.

З метою реалізації «Візії: ФРП 2.0» /Vision: BDF 2.0 уряд Німеччини надасть Українській стороні підтримку у наступному, зокрема:

  • на рівні управління урядом України національною установою розвитку: у ході Конференції URC2024 міністри фінансів України та Німеччини підписали спільну Декларацію щодо зміцнення співпраці у сфері підтримки розвитку підприємництва та намітили наступні практичні кроки, впровадження яких організує KfW);
  • на рівні функціонування національної установи розвитку: Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку (BMZ) через KfW фінансує проєкт, який передбачає комплексні заходи з інституційної розбудови, для чого напередодні Конференції URC2024 була залучена консультаційна компанія (Deloitte), з якою вже укладений відповідний контракт.

Друга ініціатива – Альянс за стійкість МСП.

Україна та Німеччина запропонували посилити міжнародну підтримку українських МСП шляхом заснування Альянсу, метою якого є зробити українські МСП більш стійкими під час війни, а також готовими до відбудови та відновлення. Альянс мобілізує підтримку за трьома напрямами:

  1. Реформування української політики щодо МСП.
  2. Покращення інституційної бази, включно з трансформацією Фонду розвитку підприємництва у міцну та надійну українську фінансову інституцію розвитку для забезпечення економічного відновлення.
  3. Надання фінансування МСП.

Загальний розмір узятих зобов’язань, які сприятимуть досягненню цілей Альянсу, перевищує 7 мільярдів євро за поточними та новими програмами МСП. З цієї суми, понад 4,5 мільярда євро становлять нові програми.