ВР повернула акцизи на бензин та дизпаливо

нас ...
ВР повернула акцизи на бензин та дизпаливо

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкти про часткове повернення акцизів на бензин, дизпаливо та скраплений газ

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк, передає «Бізнес.Цензор».

Зокрема, ухвалення законопроєкту №7668-д про повернення акцизів на пальне у другому читанні підтримали 255 депутатів.

Законом акциз на автогаз пропонується встановити на рівні 52 євро за 1000 літрів, а на бензин та дизпаливо – на рівні 100 євро за 1000 літрів. Наразі акцизи на паливо встановлені на рівні 0 євро за 1000 літрів. Водночас ПДВ на всі види палива залишається на рівні 7%.

Також законом передбачена пільга для Міноборони – на період воєнного та надзвичайного стану (але не пізніше 1 липня 2023 року) на пальне для потреб Збройних Сил акциз залишиться на рівні 0 євро за 1000 літрів.

Крім того, Верховна Рада дозволила використовувати кошти, що надходитимуть від акцизів на палива у Дорожній фонд, на ремонт і відновлення доріг. За прийняття відповідного законопроєкту №7669 у другому читанні проголосували 269 народних депутатів.

Ухвалення цього законопроєкту дозволить використовувати кошти Дорожнього фонду на утримання мережі автомобільних доріг державного значення, а також проводити аварійно-відновні роботи на зруйнованих ділянках доріг та штучних спорудах.

За словами Железняка, під час голосування за закон депутати підтримали правку №47, яка передбачає, що першочергово кошти Дорожнього фонду мають іти на воєнні потреби.

«Раніше гроші до кінця 2022 року могли бути використані тільки на погашення боргів та видатки для армії. Тепер і на дороги можна використовувати», – зауважив нардеп.

Він додав, що депутати також підтримали поправку про те, що у 2022 році 50% коштів державного Дорожнього фонду мають спрямовувати на будівництво та реконструкцію міжнародних автомобільних пунктів пропуску з ЄС.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1