Ціни на газ у Європі перевищили $2500 за тис. кубометрів

нас ...
Ціни на газ у Європі перевищили $2500 за тис. кубометрів

Вартість найближчого (вересневого) ф’ючерсу на TTF на біржі ICE Futures 16 серпня досягла $2502 за тисячу кубометрів

Дорожче газ у Європі торгувався лише на початку березня – 7 березня контракт «на день вперед» на TTF закрився на позначці $2437 за тисячу кубометрів, однак протягом дня ціна найближчого (квітневого) ф'ючерса сягала $3898 за тис. куб. м, пише «Інтерфакс-Україна».

З початку серпня середня ціна на TTF склала $2121, у липні газ торгувався в середньому по $1764 за тисячу кубометрів.

Ціни на газ у Європі підскочили до $2300 за тисячу кубометрів після чергового обмеження на постачання російського газу "Північним потоком" наприкінці липня. «Газпром» пояснює зменшення постачання зупинкою ще однієї турбіни на компресорній станції «Портова», внаслідок чого прокачування газу "Північним потоком" з 27 липня впало до 20% від його потужності. Водночас російський монополісти відмовляється забирати вже відремонтовану турбіну з Німеччини.

Крім того, з 13 серпня до кінця місяця на щорічну профілактику зупинилася частина потужностей норвезького родовища Troll та установка підготовки газу Kollsnes. Добувні потужності зменшились на 20 млн куб. м газу.

Водночас в Мексиканській затоці має розпочатися сезон ураганів (його пік зазвичай припадає на період з середини серпня до середини листопада), що може обмежити можливість експорту американського скрапленого газу.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Теги:   #газ   #газпром  
Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1