РФ захопила в Україні родовищ на $12,4 трлн, – WP

нас ...
РФ захопила в Україні родовищ на $12,4 трлн, – WP

Вартість покладів корисних копалин, які розташовані на тимчасово окупованих РФ територіях України становить щонайменше $12,4 трлн

Про це пише The Washington Post із посиланням на аналіз SecDev, передає «Бізнес.Цензор».

Зазначається, що наразі РФ контролює в Україні 63% вугільних родовищ, 11% нафтових, 20% газових, 42% родовищ металів та 33% – рідкоземельних та інших критичних мінералів, зокрема літію.

Ці дані враховують як окуповані РФ до 24 лютого 2022 року території, так і захоплені під час повномасштабного вторгнення в Україну.

Так, за час повномасштабної війни окупанти захопили 41 родовище вугілля, 27 – природного газу, 14 – пропану, дев’ять – нафти, шість – залізної руди, два – титанової руди, два – цирконієвої руди, одне – стронцію, одне – літію, одне – урану, одне – золота. Крім того, було захоплено великий кар’єр вапняку, який раніше використовувався Україною для виробництва сталі.

Росія захопила родовищ корисних копалин в Україні на $12,4 трильйона, – WP 01

Видання зазначає, що загалом Україна має одні з найбільших у світі покладів титанової та залізної руди, родовища літію та величезні запаси вугілля. Їх загальна вартість складає десятки трильйонів доларів.

Водночас аналітики вважають, що втрата покладів корисних копалин, зокрема вугілля, є менш суттєвою для України, ніж позбавлення її транзитних морських шляхів після захоплення РФ портів і блокування судноплавства у Чорному морі.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1