«Газпром» без попередження підвищив тиск на газогоні «Уренгой-Помари-Ужгород»

нас ...
«Газпром» без попередження підвищив тиск на газогоні «Уренгой-Помари-Ужгород»

Диспетчери Оператора ГТС України 25 липня зафіксували різкий ріст тиску на магістральному газопроводі «Уренгой-Помари-Ужгород» на ділянці держкордон РФ – Україна. Зміна тиску відбулась без попередження зі сторони ПАТ «Газпром»

Про це повідомляє прес-служба ОГТСУ.

Оператор ГТС поінформував «Газпром», що несвоєчасна подача інформації про переключення і зміну режимів може призвести до позаштатних ситуацій на магістральному газопроводі, а також нагадав про необхідність узгодження дій, згідно з алгоритмом, визначеним чинною міжоператорською угодою.

«Такі непогоджені дії «Газпрому» викликають занепокоєння. Оператор ГТС України наполягає, що оператор російської ГТС повинен надавати інформацію про причини такої поведінки в рамках стандартів угод між операторами. Несвоєчасне інформування Оператора несе потенційні ризики для штатної роботи української ГТС. Особливо небезпечним такий крок виглядає для Європи, після того, як «Газпром» знову зменшив транзит через «Північний потік-1» до 33 млн куб. м на добу», — звернув увагу генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон.

У 2009 році за аналогічних обставин непогоджених дій між операторами відбулась аварія на газопроводі Туркменістану.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Теги:   #газ   #газпром   #огтсу  
Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1