Міжнародні резерви України у червні скоротилися на 9%

нас ...
Міжнародні резерви України у червні скоротилися на 9%

Станом на 1 липня міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили $22 756,9 млн

Протягом червня резерви скоротилися на 9%, повідомляє прес-служба Національного банку України.

«Така зміна пов’язана насамперед із продажем валюти на міжбанківському валютному ринку. Водночас активізація надходження офіційної міжнародної допомоги в Україну частково компенсувала цей продаж», - сказано в повідомленні.

Національний банк уточнив, що НБУ вимушений продати значний обсяг валюти з резервів на ринку через перевищення попиту на валюту над її пропозицією.

«Так, надходження від експорту товарів та послуг і від трудових мігрантів були нижчими за витрати на оборону, імпорт та розрахунки із міжнародними платіжними системами. Останні здійснюються з огляду на витрати громадян із гривневих платіжних карток за кордоном», - пояснили в Нацбанку.

Крім того, збільшення різниці між попитом та пропозицією на ринку зумовила монетизація дефіциту бюджету з боку НБУ. Переважна частина отриманого урядом фінансування у гривні поступово потрапляла на валютний ринок й це посилювало попит на іноземну валюту.

Чистий продаж валюти Національним банком у червні становив $3 956,3 млн.

У червні на рахунки уряду в Національному банку надійшло $967,4 млн від Світового банку, $779 млн – від уряду Канади та ще $479,4 млн – від Агенції з міжнародного співробітництва Японії.

Загалом валютні надходження на рахунки уряду в НБУ за підсумками минулого місяця становили $2 763 млн.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1