Україна може отримувати від експорту е/е в Європу понад 70 млрд грн на рік, – Шмигаль

нас ...
Україна може отримувати від експорту е/е в Європу понад 70 млрд грн на рік, – Шмигаль

У ніч на 30 червня стартував експорт української електроенергії у напрямку Румунії. Початковий обсяг становить 100 МВт, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль

«Енергетичний безвіз із ЄС, який запрацював у березні цього року, дає свій дуже осяжний та практичний результат. Лише за перший день державне підприємство «Укренерго» заробило 10 млн грн на продажі доступу до міждержавного перетину», – написав він у Telegram.

За словами очільника уряду, потенціал експорту української електроенергії в Європу складає до 2,5 ГВт. За таким сценарієм держава зможе отримувати більше 70 млрд грн на рік.

«Після перемоги України у війні це дозволить суттєво збільшити інвестиції в галузь та модернізувати її до найкращих європейських стандартів. Енергетика стане одним із драйверів відновлення нашої економіки, як уже стала драйвером нашої інтеграції в ЄС», – написав Шмигаль.

Раніше повідомлялося, що оператори системи передачі континентальної Європи ENTSO-E ухвалили рішення щодо офіційного старту з 30 червня 2022 року комерційного експорту електроенергії з України до Європи. 

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1