Світова економіка навряд чи повернеться до стану останніх 10 років, – ЄЦБ

нас ...
Світова економіка навряд чи повернеться до стану останніх 10 років, – ЄЦБ

Світова економіка навряд чи повернеться до низькоінфляційного середовища, в якому перебувала останні 10 років, вважає президентка Європейського центрального банку Крістін Лагард

Про це вона заявила на форумі ЄЦБ, передає Інтерфакс-Україна.

«Я не думаю, що ми повернемося до низькоінфляційного середовища. Я вважаю, що сили, вивільнені внаслідок пандемії COVID-19, внаслідок масштабного геополітичного шоку, з яким ми зіткнулися, тепер, змінять ландшафт, у якому перебуватимемо», – заявила Лагард.

Вона зазначила, що більшість процесів в економіці протягом останніх 20 років були засновані на глобалізації, на розподілі ланцюжків поставок, на скороченні витрат.

«Це змінилося і, ймовірно, продовжить рухатися до чогось, що нам поки не відомо», – сказала Лагард.

«Одні вважають, що глобалізація продовжиться в якомусь іншому форматі. Інші вважають, що місце, в якому ви робите, з якого ви надаєте послуги, визначатиметься іншими факторами, а не лише рівнем витрат. Так, фактор витрат залишиться, проте йтиметься і про те, де варто локалізувати сервіси, де наймати людей, де скорочувати витрати, чи є ці місця політично друзями чи недругами і чи можу я прогнозувати майбутнє мого виробництва, моїх сервісів», – додала вона.

Ще одним фактором, який впливатиме на динаміку інфляції в Європі, стане «зелена» трансформація у регіоні, вважає Лагард.

Висока інфляція, яка відзначається в єврозоні, за словами глави ЄЦБ, значною мірою викликана «енергетичним шоком, який ми зазнали, відчуваємо і, ймовірно, продовжимо відчувати» внаслідок високої залежності регіону від зовнішніх постачальників енергоресурсів.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1