ЕКА застрахувало перший експортний кредит в умовах воєнного стану

нас ...
ЕКА застрахувало перший експортний кредит в умовах воєнного стану

Експортно-кредитне агентство під час дії воєнного стану застрахувало перший кредит на виконання експортного контракту, виданий за спрощеними вимогами до застави, покривши в тому числі і військові ризики

Про це повідомила прес-служба Мінекономіки України.

Отримувачем кредиту став підприємець із Запоріжжя, надавачем – АТ «Ощадбанк». Страхування забезпечило виконання зобов’язань підприємства перед банком за зовнішньоекономічним контрактом в обсязі 85% суми кредиту. Компанія залучила кошти, які дозволять  їй збільшити обсяги виготовлення продукції та вийти на закордонні ринки збуту.

«Тепер страхування з боку ЕКА є основним видом забезпечення кредиту. Тобто банкам не потрібно формувати додаткові резерви або вимагати застави від клієнтів. Крім того, налагодили роботу ЕКА через агентів, якими виступають банки.  Завдяки цьому маємо безліч точок дотику з клієнтами, а кожен укладений типовий договір на суму кредиту до 20 млн грн автоматично підтверджується агентством», - наголосила перший віце-прем'єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко.

Вона зазначила, що рестарт роботи агентства відкриє широкі перспективи для українських експортерів.

«Страхування експортних кредитів збільшить надходження в Україну валютної виручки, що є шляхом до макроекономічної стабільності. Використовуючи Експортно-кредитне агентство, держава допомагає українським виробникам вийти на нові ринки, закріпитися там і стати конкурентними. В результаті експортер буде впевнений у своїх фінансових можливостях та зможе проводити операції без ризиків з новими контрагентами. Стратегічною метою України є зростання в структурі експорту продукції з високою часткою доданої вартості. Це дозволить економіці швидше подолати наслідки війни», - заявила Свириденко.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Теги:   #ека   #эка   #кредит  
Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1