Свириденко закликала Європу та Азію запровадити повне ембарго на імпорт і експорт з РФ

нас ...
Свириденко закликала Європу та Азію запровадити повне ембарго на імпорт і експорт з РФ

Для припинення війни в Україні Європі та Азії необхідно ввести повне ембарго на імпорт і експорт з Росією та негайно припинити будь-яку співпрацю з агресором

На цьому наголосила перша віце-прем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі, передає прес-служба відомства.

Свириденко нагадала, що санкції, які були запроваджені ЄС і США у 2014 та у 2021 роках щодо РФ, не завадили Росії вторгнутися в Україну три місяці тому. Введені обмеження не торкнулися найважливіших товарів – нафти і газу, тож фактично не зашкодили економічному потенціалу агресора. Санкції щодо Росії були введені недостатньо швидко і не всіма країнами.

«Кожного дня Україна втрачає своїх людей, з лиця землі стираються цілі міста, зруйнована інфраструктура, знищені будинки, промисловість. Україна за прогнозами втратить понад 30% ВВП. Наші морські порти заблоковані. Нам потрібна допомога світу, щоб їх розблокувати», – підкреслила Свириденко.

Саме тому має бути прийнятий наступний потужний пакет, який заблокує фінансування війни в Україні. Серед ключових санкційних заходів – повне ембарго на російські нафту та газ та відключення Росії від SWIFT.

«Жорсткі санкції проти росії важливо запровадити якнайшвидше. Адже ця країна – не єдине джерело агресії. У різних частинах світу є й інші автократичні правителі, які чекають свого шансу напасти. Вони дивляться на путіна і бачать, як реагує вільний світ. Якщо вони бачать нас слабкими – вони атакують», – наголосила Свириденко.

22-26 травня у Давосі (Швейцарія) проходить Всесвітній економічний форум.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1