Сенат США попередньо підтримав пакет допомоги Україні на $40 млрд

нас ...
Сенат США попередньо підтримав пакет допомоги Україні на $40 млрд

Сенат США під час процедурного голосування 16 травня переважною більшістю голосів схвалив пакет допомоги Україні в розмірі майже $40 млрд, повідомляє Bloomberg

Зазначається, що під час процедурного голосування 81 сенатор проголосував за, а 11 – проти, передає Бізнес.Цензор

Очікується, що Сенат 18 травня остаточно ухвалить закон. І якщо не буде внесено змін, його підпише президент США Джо Байден.

Палата представників США схвалила допомогу Україні на понад $40 млрд. За відповідний законопроєкт віддали 368 голосів, проти – 57. 13 травня лідери демократів і республіканців намагалися домовитися про пришвидшене прийняття цього законопроєкту в Сенаті.

Однак пізніше це рішення було заблоковано сенатором-республіканцем Рендом Полом, який вимагає включити в законопроєкт норму про призначення спеціального федерального наглядового органу, який би слідкував би за використанням цих коштів.

У разі задоволення поправки законопроєкт має повернутися на переголосування в Палату представників. В цьому разі схвалення вже цього тижня на практиці неможливе.

Пакет зокрема включає $6 млрд на допомогу в безпеці, включаючи навчання, обладнання, зброю та підтримку; $8,7 млрд на поповнення запасів американського обладнання, надісланого в Україну, і $3,9 млрд на операції Європейського командування.

Крім того, законодавство дозволяє отримати додаткові $11 млрд, що дасть змогу президенту дозволяти передачу статей і послуг з акцій США без схвалення Конгресу у відповідь на надзвичайну ситуацію.

Документ також уповноважує виділити $4 млрд на іноземне військове фінансування для підтримки України та інших країн, які постраждали від кризи.

Новий пакет допомоги також включає гуманітарну допомогу – $5 млрд для вирішення проблем продовольчої безпеки в усьому світі через конфлікт і майже $9 млрд для фонду економічної підтримки України.

Він надає сотні мільйонів доларів для допомоги біженцям і фінансування зусиль із захоплення активів олігархів, пов’язаних з президентом Росії Володимиром Путіним.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1