Польща запровадила санкції проти «Газпрому» та олігархів РФ

нас ...
Польща запровадила санкції проти «Газпрому» та олігархів РФ

Польща схвалила перший санкційний список, до якого увійшов російський «Газпром», низка російських та білоруських олігархів – загалом 50 юридичних та фізичних осіб

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський, передає «Економічна правда».

«Метою санкцій є обмеження можливостей фінансування війни в Україні суб'єктами господарювання, які діють на території Республіки Польща. Закон про санкції поширюється на олігархів, які ведуть бізнес у Польщі», – йдеться у повідомленні.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Перший санкційний список налічує 50 пунктів, серед яких як олігархи, так і компанії, зокрема – «Газпром». Під санкції також потрапляє олігарх В’ячеслав Кантор, який володіє 20% акцій компанії «Азот». Під обмеження потраплять, зокрема, пов’язані з режимом Лукашенка особи. Також до перелікупотраплять всі, хто «імпортував вугілля з Донбасу до Польщі».

«Ми будемо застосовувати кілька видів санкцій, тобто заморожування майна, відсторонення від участі в тендерах, а в разі олігархів – заборону на в’їзд на територію Республіки Польща. Це перший список і він буде розширюватися», – пояснив міністр.

Польща може застосувати чотири види заходів: заморожування коштів, накладене на 4 суб’єктів, заборона на в'їзд олігархів на територію Польщі, а також заборона участі у державних тендерах, накладена на 25 суб’єктів. Штраф за участь у тендерах попри заборону – до 20 млн злотих.

Зазначається, що перший список вже опублікований у польському віснику. Надалі звернення відповідних служб щодо осіб, які фінансують російську агресію в Україні, розглядатимуться на постійній основі. «Санкційний список, безумовно, буде розширений», – запевнив Камінський.

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1