Український експорт агропродуктів у березні впав більше ніж удвічі

нас ...
Український експорт агропродуктів у березні впав більше ніж удвічі

У березні Україна експортувала аграрної продукції на $842 млн проти $1,9 млрд торік, але цьогоріч фактичний результат, насправді, значно менший

Про це міністр агрополітики Микола Сольський розповів у інтерв’ю «Економічній правді».

У фізичних обсягах ці суми перекладаються як 3,5 млн т зернових та 1,4 млн тонн відповідно. Проте фізичний обсяг вивезеної продукції в березні становив лише 200 тисяч тонн, адже велика частина цьогорічного експорту була фактично вивезена у лютому і формально задокументована у березні.

Зниження обсягів спостерігалося по більшості товарних груп, але найбільше постраждали основні експортні позиції – зернові культури та рослинні олії, перш за все соняшникова.

Міністр наголошує, що березень не буде таким показовим, адже війна почалася лише 24 лютого, тож у березні всі орієнтувалися на війну, частина працівників почала шукати можливості, як вивозити інакше і налагоджувати процес.

«Очевидно, що це найбільше «дно» через мільйон причин. Зараз воно уже відстрілює вверх однозначно. Треба ще трохи часу, – сказав Сольський. - Було близько 200 тисяч загалом всієї агропродукції за місяць, і можна вийти на 1,5-2 млн тонн. Для цього треба багато речей зробити, це все не буде за один місяць».

До війни в місяць було близько 5 млн тонн експорту через українські порти, зазначив міністр. Він додав, що наразі залишається 20 мільйонів тонн ще торішнього врожаю, які треба було вивезти цієї весни. Якщо до цих 20 млн тонн додасться ще умовних 30 млн тонн цьогорічного врожаю, вивозити їх доведеться «роками». Основним транспортом для цього наразі є залізниця, замість домінуючих раніше портів.

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1