Україна та США хочуть реалізувати щонайменше три проєкти в межах ресурсної угоди за 1,5 року

Share

У межах українсько-американської угоди про інвестиційний фонд відбудови планується реалізувати щонайменше три пілотних проєкти протягом перших 18 місяців.

Про це повідомила перший віцепремʼєр – міністр – міністр економіки Юлія Свириденко за результатами зустрічі президента Володимира Зеленського з представниками американського бізнесу в Україні – членами American Chamber of Commerce in Ukraine.

За її словами, це  компанії з різних сфер – від Boeing, Microsoft, Pfizer, Shield AI до CRH, McDonald’s і Horizon Capital.

«У центрі розмови з бізнесом — теми, які нас об’єднують. Одна з них — Інвестиційний фонд відбудови, створений за нашою угодою зі США. Спільно з Мінфіном США та DFC ставимо чітку ціль: реалізувати щонайменше три пілотні проєкти протягом перших 18 місяців», – підкреслила Свириденко.

Вона зауважила, що рух уже почався. Комісія з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції (УРП) днями ухвалила рішення про доцільність оголошення конкурсу на літієву ділянку Добра у Кіровоградській області.

«Найближчим часом маємо напрацювати всі умови конкурсу. Це родовище потенційно підпадає під мандат інвестфонду. Його розробка може стати першим пілотним проєктом у межах спільного інвестування», – зазначила міністр.

Вона додала, що на зустрічі представник американської компанії TechMet акцентував, що в разі перемоги у відповідному конкурсі його компанія готова не лише шукати та видобувати літій в Україні, а й побудувати потужності для його збагачення.

Як повідомляв UAprom, Україна зробила перший крок до виконання угоди про надра із США – NYT.