Програма «Зроблено в Україні» у 2024 році забезпечила 0,6% зростання ВВП – Свириденко

Share

Програма “Зроблено в Україні” внесла 0,6% у зростання ВВП країни, яке у 2024 році становило 2,9%.

Про це повідомила перша віцепремʼєр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко під час конференції з запровадження додаткових санкцій проти Росії, передає Укрінформ.

За її словами, глобальна мета програми полягає в зміні структури економіки та збільшенні частки переробної промисловості у структурі ВВП. Наразі в Україні цей показник становить 10,3%, що у два рази менше, ніж у найближчих сусідів.

“Сировинна економіка – це тотожність бідності. Тому наше стратегічне завдання – наростити структуру переробної промисловості у ВВП спочатку вдвічі. І, власне, для цього ми об’єднали десятки програм під таку загальну парасольку, зрозумілу кожному, хто сьогодні знаходиться в державі. Парасольку, яка має на меті підтримати кожного підприємця, який займається виробництвом або експортом”, – зазначила Свириденко.

Програма спрямована на досягнення трьох основних цілей: розвиток несировинного експорту, залучення інвестицій у реальний сектор та розвиток українського виробництва через доступ до кредитів і грантів.

Міністерка зауважила, що за два роки на підтримку та забезпечення програм у межах “Зроблено в Україні” планується спрямувати не менше 180 млрд грн.

Вона наголосила, що міністерство економіки проводить щоквартальну оцінку ефективності програм для визначення їх мультиплікативного ефекту.

Серед ключових досягнень програми – компенсація до 25% при купівлі української сертифікованої техніки, завдяки чому було придбано 13 800 одиниць техніки українського виробництва. Також діють програми “Шкільний автобус” з бюджетом 1,6 млрд грн на 460 автобусів та іпотечна програма “єОселя”, у межах якої видано 17 600 іпотек під час повномасштабної війни.

Крім того, до програми “Національний кешбек” долучилися 5,5 млн українців, які щомісяця отримують 10% від купівлі українських товарів. У програмі беруть участь 1800 виробників із 390 тис. промаркованих товарів.

Як повідомляв UAprom, уряд ухвалив низку рішень на підтримку бізнесу в межах «Зроблено в Україні».