Популяризація технічної освіти є питанням нацбезпеки та збереження людського потенціалу — Метінвест

Share

Україна має посилити зусилля, спрямовані на популяризацію технічної освіти, оскільки підготовка відповідних спеціалістів є питанням національної безпеки та збереження людського потенціалу всередині країни, переконаний директор департаменту корпоративних комунікацій Групи Метінвест Олег Давиденко. Саме фахівці зі знаннями у сфері точних та природничих наук згодом будуть залучені до повоєнної відбудови, створення високотехнологічних підприємств та забезпечення сталого економічного зростання країни, наголосив він під час HR Wisdom Summit.

“На сьогодні технічна освіта в Україні недооцінена. Немає великого попиту на технічні спеціальності, які вимагають поглибленого знання математики, фізики, хімії. Але це питання національної безпеки, збереження людей в Україні, щоб економіка могла працювати, розвиватися і бути сталою. Ми не можемо собі дозволити імпортувати не просто товари, а й знання і спеціалістів. Хто буде тут відновлювати країну? Хто буде створювати нові підприємства, будувати нові заводи, створювати нові потенціали? Це люди, які сьогодні навчаються. А це горизонт планування 5-10-20 років”, – наголосив він.

На думку Давиденка, в цій ситуації бізнес має будувати ширшу екосистему освіти: співпраця зі школами, закладами профтехосвіти, університетами, проводити спеціальні заходи для школярів та студентів, тобто бути залученим на кожній ланці.

Іноді різниця в підходах і потребах бізнесу та освітніх закладів змушує підприємства відкривати власні виші, які окрім академічної складової пропонують молоді освітні формати, зокрема, сертифікаційні програми та стажування, за допомогою яких вони зможуть отримати конкретні практичні навички. “Молода людина приходить вчитися і вона має розуміти практичне прикладання зусиль і куди вона прийде працювати”, – пояснив Давиденко.

Метінвест уже інвестував 500 млн грн у створення власного закладу вищої освіти — Метінвест Політехніки. За цей час виш випустив близько 300 магістрів, які є висококваліфікованими спеціалістами у гірничо-металургійній сфері. Разом з тим Давиденко наголосив на важливості розвитку партнерств з іншими закладами освіти. “Якщо бізнес не знайде якісного освітнього партнера, він буде створювати свій. Тож це ключова історія для створення цільових, високоякісних і швидких перемог. Освітні заклади також мають бути активні в цьому питанні і самі приходити до бізнесу”, – додав він.

Крім того, важливо пропонувати молоді можливості опанувати професію власне на підприємствах, забезпечуючи роботу навчальних центрів, проводити стажування, тощо. Тобто мова про поєднання підходів, які забезпечують залучення людей у галузь і на підприємство як у короткостроковій перспективі, так і в майбутньому.